خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

قالیباف: مشکلات اقتصادی امروز نتیجه حذف مردم از اقتصاد است

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 19:47
رئیس مجلس گفت: امروز هیچ تصمیمی بدون حضور و نقش آفرینی مردم پیش نمی‌رود.
انقلاب،اسلامي،امام،ادامه،جهاد،رئيس،قاليباف،امت،دشمن،اصول،قدر ...

خلاصه خبر

وی در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب، ورود جدیدی به عرصه زیست ملت ما و همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان بود چرا که پیش از آن در یک کنج، خلوت و در حوزه‌های فردی و شخصی بود، بیان داشت: عزت مسلمانان در غرب آسیا که کشور‌های اسلامی هستند پیش از انقلاب شرایط دیگری داشت که انصافا امام (ره) و شهدا باعث احیای مجدد معنویت و عزت مسلمانان شدند که از افتخارات بزرگ است.
امام و امت ۲ رکن اساسی دوران بعد از انقلاب اسلامی است
رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه دوره جدید و شروع انقلاب اسلامی دارای دو رکن اساسی به نام‌های امام و امت و رابطه میان آن‌ها است، عنوان کرد: از نگاه سیاسی امام (ره) این برداشت می‌شود که هیچ واسطه‌ای میان امام و امت نیست و ریشه شکل گیری انقلاب نیز در این ۲ بال اساسی است.
هدف دشمن در جنگ ترکیبی ایجاد فاصله میان امام و امت است
قالیباف همچنین در ادامه تثبیت انقلاب، ادامه و حیات آن را در گرو رابطه امام و امت دانست و افزود: خواهشمندم تحقیق روندی در خصوص این ۴۴ سال داشته باشید که دشمنان ما چه در داخل و چه در خارج این هدف را داشته اند که میان امام و امت فاصله بیاندازند چنانچه در جنگ ترکیبی اخیر نیز دشمن در بیان و عمل خود جز با مردم و رهبری با کس دیگری کار نداشت که حاکی از اهمیت موضوع است و در هر حرکتی که داریم نباید از این موضوع غفلت کرد.
حفظ ارزش‌های انقلاب فقط با محوریت مردم امکان‌پذیر است
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با تأکید بر اینکه جهاد تبیین باید به درستی و بدون تحریف، مسائل انقلاب و نظام را به گونه‌ای که زیبا و به موقع باشد، روایت کند، بیان داشت: باید این موضوعات به تصویر کشیده شود که مهم‌تر از کلام است همچنین تولید در فضای مجازی باید اصل قرار گیرد و اگر انقلاب نتواند در این فضا حاضر شود، دیر یا زود به حاشیه می‌رویم.
وی ادامه داد: ما به عنوان فرزندان انقلاب باید نشان دهیم که انقلاب همچنان می‌تواند توفنده به کار خود ادامه دهد و در این راستا باید مشکلاتی را که خودمان به وجود آورده ایم به نحوی که تغییری در اصول داده نشود، جبران کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند توفیق رهرویی در مسیر امام (ره) و شهدا را به ما و شما بدهد.