خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

مشکلات اقتصادی امروز نتیجه حذف مردم از اقتصاد است/ جهاد تبیین، جهاد منطق است نه توجیه

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 19:47
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز هیچ تصمیمی بدون حضور مردم و نقش آفرینی آنها جلو نمی‌رود و چنانچه تجربه گذشته نشان می‌دهد مشکلات اقتصادی امروز نیز به دلیل حذف مردم و و دولتی شدن اقتصاد است.
انقلاب،اسلامي،ادامه،امام،جهاد،رئيس،قدرت،امت،قاليباف،دشمن،اصو ...

خلاصه خبر

عزت مسلمانان غرب آسیا پیش از انقلاب صرفا در حوزه‌های فردی و شخصی بود
وی در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب، ورود جدیدی به عرصه زیست ملت ما و همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان بود چرا که پیش از آن در یک کنج، خلوت و در حوزه های فردی و شخصی بود، بیان داشت: عزت مسلمانان در غرب آسیا که کشورهای اسلامی هستند پیش از انقلاب شرایط دیگری داشت که انصافا امام(ره) و شهدا باعث احیای مجدد معنویت و عزت مسلمانان شدند که از افتخارات بزرگ است.
امام و امت و رابطه میان این دو، ۲ رکن اساسی دوران بعد از انقلاب اسلامی است
رئیس مجلس در ادامه با بیان اینکه دوره جدید و شروع انقلاب اسلامی دارای دو رکن اساسی به نام های امام و امت و رابطه میان آنها است، عنوان کرد: از نگاه سیاسی امام(ره) این برداشت می شود که هیچ واسطه ای میان امام و امت نیست و ریشه شکل گیری انقلاب نیز در این ۲ بال اساسی است.
هدف دشمن در جنگ ترکیبی ایجاد فاصله میان امام و امت است
وی همچنین در ادامه تثبیت انقلاب، ادامه و حیات آن را در گرو رابطه امام و امت دانست و افزود: خواهشمندم تحقیق روندی در خصوص این ۴۴ سال داشته باشید که دشمنان ما چه در داخل و چه در خارج این هدف را داشته اند که میان امام و امت فاصله بیاندازند چنانچه در جنگ ترکیبی اخیر نیز دشمن در بیان و عمل خود جز با مردم و رهبری با کس دیگری کار نداشت که حاکی از اهمیت موضوع است و در هر حرکتی که داریم نباید از این موضوع غفلت کرد.
حفظ ارزش‌های انقلاب فقط با محوریت مردم امکان‌پذیر است
انقلاب اسلامی برای جلوگیری از به حاشیه رفتن باید در فضای مجازی حاضر شود
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با تأکید بر اینکه جهاد تبیین باید به درستی و بدون تحریف، مسائل انقلاب و نظام را به گونه ای که زیبا و به موقع باشد، روایت کند، بیان داشت: باید این موضوعات به تصویر کشیده شود که مهم تر از کلام است همچنین تولید در فضای مجازی باید اصل قرار گیرد و اگر انقلاب نتواند در این فضا حاضر شود، دیر یا زود به حاشیه می رویم.
کارآمدی دین، بهترین تبلیغ ایران اسلامی است/ مردم باید احساس کنند در سایه انقلاب اسلامی می‌توانند با آرامش زندگی کنند
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند توفیق رهرویی در مسیر امام(ره) و شهدا را به ما و شما بدهد.