خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

پایداری شبکه برق کشور نتیجه عملکرد صحیح حفاظت‌های سیستمی است

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 18:47
رجبی مشهدی گفت: شاخص وضعیت عملکرد صحیح سیستم حفاظت شبکه برق از سال ۸۵ تاکنون روند صعودی خوبی داشته و از حدود ۵۹ درصد به نزدیک ۹۰ درصد رسیده است.
شبكه،برق،حفاظت،انتقال،سيستم،ايران،خاموشي،تجهيزات،حوادث،صنعت، ...

خلاصه خبر

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران:
او خاطرنشان کرد: اگر صنعت برق به لحاظ منابع مالی در مضیقه نباشد مانند دیگر کشور‌های دنیا، شبکه‌های برق را توسعه می‌دهد، ولی ما توانستیم با مطالعات گسترده و تلاش بخش مهندسی همکاران در شرکت مدیریت شبکه برق ایران در نزدیک مرز‌های پایداری شبکه سراسری برق را بهره برداری کنیم.
سخنگوی صنعت برق با تشریح انواع سیستم‌های حفاظتی و نحوه حفاظت تجهیزات اصلی در شبکه انتقال به بیان مهم‌ترین اقدامات انجام شده به منظور بهبود عملکرد صحیح سیستم‌های حفاظت پرداخت و گفت: از سال ۱۳۸۴ تا کنون بیش از ۱۵۰۰ مورد گزارش تنظیمات انواع رله‌های حفاظتی به شرکت‌های برق منطقه‌ای ابلاغ شده که در واقع یکی از کار‌هایی است که توسط شرکت مدیریت شبکه برق ایران انجام می‌شود تا بر اساس آن تنظیمات انجام شود.
مورد بعدی تدوین نظام نامه سیستم رله و حفاظت است که ویرایش پنجم آن نیز انجام شده و به مرور در این سال‌ها اصلاحاتی در آن انجام شده است.
رجبی مشهدی در خصوص اهداف تدوین نظامنامه سیستم رله و حفاظت افزود: ارتقای عملکرد سیستم حفاظتی شبکه انتقال برق به منظور تعیین حداقل حفاظت‌های مورد نیاز برای هریک از تجهیزات شبکه انتقال، یکسان‌سازی روش تنظیم رله‌های حفاظتی مختلف، تعیین الزامات سیستم حفاظت شبکه انتقال و یکسان‌سازی تجهیزات کمکی مورد استفاده در سیستم حفاظت از جمله اهداف تدوین نظامنامه سیستم رله و حفاظت به شمار می‌آید.