خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

بازنشستگان چه مطالبه‌ای را بیشتر از صندوق بازنشستگی داشتند؟

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 18:17
گزارش سه ماهه مرکز پاسخگویی تلفنی ۲۵۰۰ تعداد تماس‌های پاسخ داده شده به بازنشستگان کشوری و سایر مخاطبان در ماه آبان بیش از ۵۷ هزار تماس بوده است.
ماه،آبان،دي،تماس،مركز،حقوق،صندوق،پرسش،پاسخ،آذرماه،دوهزار،پاس ...

خلاصه خبر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، بررسی مقایسه‌ای آمار پاسخگویی تلفنی این مرکز در ماه‌های آبان، آذر و دی ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که درصد تغییر تعداد تماس‌های تلفنی در آذرماه ۱۴۰۱ درمقایسه با آبان ماه امسال ۵.۹۴ درصد کاهش و در دی ماه نیز در مقایسه با ماه قبل از آن معادل ۳۸.۲۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد؛ که علت عمده کاهش این آمار «پرداخت به موقع کسور حقوق و بروز شدن این بخش از پرداختی ها» و همچنین «پرداخت مطالبات مربوط به طرح جبران هزینه خسارت درمان» بوده است.
همچنین پرسش درباره پرداخت «کسورات حقوق» در آبان ماه یک هزار و۵۰۷ مورد بوده که به ۶۶۴ مورد در آذر و ۳۸۰ مورد در دی ماه رسیده است.
پرسش‌های بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری از مرکز تماس ۲۵۰۰ درباره «زمان واریز حواله‌های طرح جبران خسارت درمان» نیز از ۸ هزار و ۲۸۹ پرسش در آبان، به ۶هزار و ۳۰۱ پرسش در آذرماه و یک هزار و ۷۵۱ پرسش در دی ماه رسیده است.
از سوی دیگر، موضوع «بیمه اکمل درمان» که در آبان ماه ۴۰۴ بار مورد سوال تماس گیرندگان بوده است، در آذرماه یک هزارو ۶۰۴ بار و در دی ماه نیز ۸۷۵ بار پرسیده شده است.