خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 15 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به نهاد تنظیم گر نیاز دارد

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 18:17
بیرجند-مدیرکل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی کشور گفت: دستگاه‌های زیادی در حوزه آسیب‌های اجتماعی فعالیت دارند اما در این حوزه به یک نهاد تنظیم‌گر نیاز است.
اجتماعي،بهزيستي،سازمان،حوزه،پيشگيري،زمينه،اقدام،روز،كشور،سام ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استاندار خراسان جنوبی؛ آرزو زکایی‌فر با بیان این مطلب در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، افزود: دستگاه‌های متعدد از جمله بهزیستی، شهرداری، قوه قضائیه، ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی در این حوزه فعالیت دارند که یک آسیب محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته با تأکید رهبر معظم انقلاب در زمینه توجه به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مصوب شد سازمان امور اجتماعی در این زمینه شکل بگیرد تا تقسیم ملی را در حوزه آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم، تصریح کرد: این سازمان از جایی در توزیع اعتبارات و بودجه و نیز اقدام و عمل به انحراف رفت در صورتی که دستگاه‌ها وظایف اصلی خود را مطرح می‌کنند و بودجه می‌گیرند.
زکایی‌فر ادامه داد: سازمان بهزیستی سازمانی است که از بدو تولد تا زمان مرگ افراد، فعالیت و خدمات متنوع و مختلفی را به جامعه ارائه می‌دهد که برخی از آنها جزو قوانین بالادستی، وظیفه اصلی و حاکمیتی سازمان بهزیستی است و برخی فعالیت‌ها براساس اقتضائات زمان برعهده این سازمان گذاشته شده است.
وی گفت: اکنون ۱۵۲ فعالیت توسط سازمان بهزیستی در زمینه‌های مختلف حمایتی و معیشتی تا سایر امور از جمله درمان، معلولان، زنان بی‌سرپرست و معتادان متجاهر انجام می‌شود با اینکه این سازمان به لحاظ ساختاری و اعتباری بنیه ضعیفی دارد.