خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

دانش آموزان استان مرکزی در چه رشته هایی تحصیل می کنند؟- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 17:58
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی با بیان اینکه 42.45 درصد دانش آموزان استان مرکزی در رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش تحصیل می کنند گفت: 20 میلیارد ریال تجهیزات بی استفاده هنرستان ها در سطح استان مرکزی جابه جا شد.
فني،استان،دانش،آموزش،دانشكده،مهارتي،تجهيزات،پرورش،بحث،هنرستا ...

خلاصه خبر

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، جعفر عاشقی ظهر امروز در همایش مدیران و سرگروه‌های هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش استان مرکزی با هدف دانش افزایی با اشاره به تعداد هنرستان‌های استان اظهار داشت: در کل استان 152 هنرستان وجود دارد که از این میزان 110 هنرستان مستقل و 42 هنرستان زن و مرد است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: افرادی که در حوزه فنی و حرفه‌ای چه در سطح ادارات و چه در سطح مدارس فعالیت می‌کنند بسیار پیگیر و علاقه‌مند به گسترش رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش بودند، هرچند ظرفیت دانش آموزی بیش از این هم وجود دارد اما متاسفانه محدودیت فضا، تجهیزات و نیروی انسانی اجازه گسترش رشته‌ها را به ما نداد.
احمدی بیان کرد: دانشگده فنی و حرفه‌ای به عنوان تنها متولی از سال 90 با مجوز وزارت علوم کار خود را آغاز کرد ، عمده فعالیت‌های این دانشکده در حوزه کارگاهی و تکنسین ماهر است اما در بسیاری از مراکز، دانشکده‌های پیوسته و ناپیوسته ایجاد شده است، دانشکده فنی و حرفه‌ای صرفا رویکرد صدور مدرک ندارد و اهتمام دانشگاه بر تربیت تکنسین ماهر است.
رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای امیرکبیر اراک بیان کرد: رسالت مسئولان آموزش و پرورش، مسئولان دانشگاه، مسئولان کشوری و مردم ایجاد جذبه بیشتر برای رشته‌های فنی و حرفه‌ای است به طوری که دانش آموزان از ابتدا وارد هنرستان شوند و مسیر خود را در آموزش‌های مهارتی بدین صورت ادامه دهند.
احمدی خاطرنشان کرد: دیدگاه ما از آموزش‌های مهارتی دانشکده فنی و حرفه‌ای هزینه محور نیست بلکه سرمایه‌گذاری پایدار است و امیدواریم با بهره‌گیری از متخصصان ماهر گامی موثر در ارتقا آموزش‌‌های مهارتی در استان مرکزی برداشته شود.