خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

دومین جلسه شورای ساماندهی آثار هنری برگزار شد

مهر | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 17:35
در دومین جلسه شورای ساماندهی آثار هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، تاکید شد که پایگاهی قوی برای نمایش و ارائه آثار فاخر ایجاد شود.
هنري،آثار،فرهنگي،تهران،ساماندهي،شهر،شهرداري،سازمان،شورا،هنر، ...

خلاصه خبر

باقری ضمن قدردانی از حمایت رئیس شورای اسلامی شهر تهران از این طرح گفت: امیدواریم این مسیر کار خیری برای فضای هنری مردم شهر تهران رقم بخورد.
این آثار در ادوار مختلف به مجموعه سازمان منتقل شد و به مرور زمان تعداد آثار بیشتر شد و در شرایط امروز حجم و تنوع و کیفیت آثار، ضرورت ساماندهی و پالایش و طبقه‌بندی آن را یادآور می‌شود.
عبدالحسینی با اشاره به پراکندگی آثار موزه‌ای در اماکن مختلف شهرداری تهران، افزود: در بخش‌های مختلف شهرداری تهران نیز آثار هنری زیادی وجود دارد که آنها هم نیاز به ساماندهی دارد.
شهر تهران نیازمند یک طرح جامع فرهنگی هنری است
این هنرمند افزود: ساماندهی آثار هنری سازمان فرهنگی هنری، با یک کارگروه چابک در مدت زمان مشخصی عملیاتی می‌شود.
هنر انقلاب، جز اسناد فرهنگی کشور است
محمدعلی رجبی، عضو دیگر این شورا نیز بر مشارکت بخش‌های مختلف متولی هنر در شهر تهران تاکید کرد و گفت: دستگاه‌ها و نهادهای متولی فرهنگ و هنر مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات و … باید در خصوص این فعالیت‌ها با هم همسو باشند و از فعالیت‌های یکدیگر باخبر شوند.
وی هنر انقلاب را از مهم‌ترین بخش‌های هنر دانست و افزود: شهر تهران از لحاظ هنری و معماری آشفته و بی‌هویت شده است و هویت‌بخشی به معماری شهر تهران یکی از وظایف چنین کارگروه‌هایی است.
این هنرمند گفت: ساماندهی آثار هنری کاری کاملاً تخصصی و علمی است که باید تابع همان سیاست‌های کلی باشد.
بازار، تشنه محصولات فاخر است
هم به مخاطب توجه کند و هم به هنرمند.
موزه‌ها باید آثار متنوع داشته باشند
مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این نشست ضمن قدردانی از تشکیل این شورا گفت: خوشحالیم که این دغدغه بین هنرمندان ما وجود دارد.
موزه باید متنوع باشد و از نظر پراکندگی نیز در نقاط مختلف شهر وجود داشته باشد.
به این صورت، مخاطب در هر جای شهر به آثار متنوعی دسترسی دارد و این یک مزیت است.
با این حال ما در شورا همواره تلاش کرده‌ایم که ارتقای فرهنگ و هنر شهر را در اولویت‌های فعالیت شهرداری قرار داده و تا جای ممکن به پیشبرد این مهم توجه کنیم.