خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

پیشگیری از آسیب های اجتماعی به نهاد تنظیم گر در کشور نیاز دارد- اخبار خراسان جنوبی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 16:53
مدیرکل پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور گفت: دستگاه های زیادی در حوزه آسیب های اجتماعی فعالیت دارند، اما در این حوزه به یک نهاد تنظیم گر نیاز است تا پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی محقق شود.
اجتماعي،بهزيستي،سازمان،حوزه،پيشگيري،زمينه،اقدام،روز،كشور،سام ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آرزو زکایی‌فر عصر امروز در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان اظهار داشت: دستگاه‌های متعدد از جمله بهزیستی، شهرداری، قوه قضائیه، ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی در این حوزه فعالیت دارند که یک آسیب محسوب می‌شود.
وی با بیان این که در سال‌های گذشته با تأکید رهبر معظم انقلاب در زمینه توجه به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مصوب شد سازمان امور اجتماعی در این زمینه شکل بگیرد تا تقسیم ملی را در حوزه آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم، تصریح کرد: این سازمان از جایی در توزیع اعتبارات و بودجه و نیز اقدام و عمل به انحراف رفت در صورتی که دستگاه‌ها وظایف اصلی خود را مطرح می‌کنند و بودجه می‌گیرند.
وی گفت: اکنون 152 فعالیت توسط سازمان بهزیستی در زمینه‌های مختلف حمایتی و معیشتی تا سایر امور از جمله درمان، معلولان، زنان بی‌سرپرست و معتادان متجاهر انجام می‌شود با اینکه این سازمان به لحاظ ساختاری و اعتباری بنیه ضعیفی دارد.