خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

حزب سبز آلمان؛ بازوی منافقین و بهاییت/ دلایل رفتار ناپخته آلمان علیه ایران

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 16:30
در این یادداشت تلاش شده رفتار خصمانه دولت آلمان در قبال ایران در سه سطح روند بین‌المللی، عوامل داخلی و بازیگران غیردولتی (ارتباط با گروهک تروریستی منافقین) بررسی و به چرایی این مسئله پاسخ داده شود.
آلمان،ايران،حزب،سبز،دولت،منافقين،اروپا،حمايت،سياست،سازمان،رو ...

خلاصه خبر

چرخش دوران در تاریخ اروپا
حزب سبز و رفع خلاء هویتی آلمان
کابینه شولتس کابینه فعلی آلمان است.
این کابینه از ائتلاف حزب سوسیال دموکرات آلمان-شولتس و اتحاد با حزب سبز آلمان و حزب دموکرات آزاد آلمان تشکیل شده‌است.
وزیر خارجه این دولت آنالنا بائربوک از حزب سبز آلمان و راهبر سیاست خارجی این کشور است.
علاقه دخالت حزب سبز به دخالت در امور ایران به سال ۲۰۰۰ باز می‌گردد.
جمعی از اصلاح‌طلبان ایران به دعوت حزب سبز آلمان برای شرکت در کنفرانس «ایران پس از انتخابات» (برلین) راهی آلمان شدند که حواشی خود را داشت.
حزب سبز از سال ۲۰۰۵ دیگر نقشی در دولت ۱۶ ساله مِرکِل نداشت تا اینکه حزب مذکور سال گذشته بخشی از دولت ائتلافی جدید آلمان شد.
یکی دیگر از رهبران حزب سبز، امید نوری‌پور، نماینده ۴۶ ساله ایرانی‌تبار در پارلمان آلمان است.
او که سابقه ۱۶ ساله عضویت در این حزب را دارد سال گذشته به عنوان یکی از دو رهبر حزب سبز این کشور انتخاب شد.
نوری‌پور در یکی از بیانیه‌های خود در پارلمان آلمان، در حمایت صریح از اسرائیل، ایران را تهدیدی آشکار برای این رژیم جعلی معرفی می‌کند.
این اظهارات با تشویق اعضای حزب همراه بوده است.
این حزب با حمایت دیگر احزاب در پارلمان آلمان در حمایت از آشوب‌ها و افزایش فشار بر ایران درخواست‌هایی علیه ایران به دولت فدرال آلمان پیشنهاد می‌دهد:
افزایش تحریم‌های مالی تجاری علیه ایران و تنگ‌تر کردن حلقه صدور ویزا برای مسئولین ایران و خویشان آنها و افزایش تحریم‌های سپاه پاسداران پیشنهاد دیگر حزب سبز است.
این حزب از دولت خواست در مورد فروش تجهیزات با کاربرد دوگانه تسلیحاتی به ایران و روسیه تحقیق کند و به پارلمان گزارشی ارائه دهد.
رابطه حزب سبز و منافقین چیست؟
سپتامبر ۲۰۱۸ فراکسیون پارلمانی حزب سبزها در پارلمان آلمان سوالاتی را در خصوص «سازمان مجاهدین خلق ایران» (منافقین) از دولت آلمان می‌پرسند!
و دولت آلمان در یک سند[۵] منتشر شده به سوالات پاسخ داده است.
یکی از سوالات مهم حزب سبز در مورد میزان مقبولیت منافقین در بین مردم ایران و در بین اپوزیسیون است.
این حزب آلمانی پرسیده: ارزیابی دولت آلمان از نقش سازمان مجاهدین خلق و میزان مشروعیت [مقبولیت] آن در ایران و در بین اپوزیسیون ایرانی در اروپا چگونه است؟
طرح چنین سوالاتی نشان از اراده جدی حزب سبز برای دخالت در امور ایران و انتخاب یک گروهک تروریستی برای احتمالا ارتباط‌گیری، نشان از نیات پلید این حزب آلمانی است.
همچنیت دولت آلمان با اشاره به روابط گرم آمریکایی‌ها با این گروهک تروریستی، هیچ کلامی در راستای ممانعت از ارتباط حزب سبز با منافقین در پاسخ نیاورده است؛ دولت آلمان نوشته است: بر اساس اطلاعات دولت آلمان، سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت در ایالات متحده آمریکا از شبکه و سازماندهی خوبی برخوردار بوده و به ویژه با نمایندگان حزب جمهوریخواه ارتباطات خوبی دارند.