خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

عمانی‌ها ازظرفیت بنادرهرمزگان برای تجارت بااروپایی‌هااستفاده کنند

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 16:24
بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: عمانی‌ها از ظرفیت بنادر هرمزگان برای تجارت با اروپایی‌ها استفاده کنند.
هرمزگان،استان،كشور،عمان،توسعه،ترانزيت،ظرفيت،مسير،ايران،عماني ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی دوستی بعدازظهر چهارشنبه در دیدار با هیات عالی رتبه عمانی ضمن خوشامدگویی و آرزوی رحمت و غفران الهی برای پادشاه فقید عمان؛ سلطان قابوس؛ گفت: ایشان، پدر توسعه و پیشرفت عمان و برادر همراه جمهوری اسلامی ایران بودند.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، پتانسیل‌های استان در بخش تولید نفت و گاز، را موردتاکید قرارداده و افزود: ظرفیت پالایشی هرمزگان با پالایش بیش از یک میلیون بشکه میعانات، نیم بیشتر ظرفیت های پالایشی کشور را در خود جا داده و آمادگی همکاری با کشور عمان در این حوزه نیز وجوددارد.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد زیرساخت های راه‌اندازی خطوط مسافربری بین بنادر هرمزگان و کشور عمان به ظرفیت‌های کرویدور شمال به جنوب نیز اشاره ای داشته و ادامه داد: کشور روسیه از طریق ناوگان ریلی کشور بخشی از ترانزیت خود را در محور شرقی ایران انجام می‌دهد و این مزیت هم برای کشور عمان وجود دارد.
گفتنی است این هیئت عمانی باحضور سفیر عمان در تهران، استاندارمسندم و همراهی جمعی از مدیران اجرایی و تجاری استان مسندم برای توسعه همکاری ها به هرمزگان سفر کرده اند.