خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

کیش جزء کدام استان است؟

مهر | بازار | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 16:24
برای آن که بتوانید سفری به یاد ماندنی در زیباترین جزیره ایران داشته باشید لازم است ابتدا با موقعیت جغرافیایی آنجا آشنا شوید که در ادامه به طور مختصر به آن خواهیم پرداخت.
جزيره،كيش،خليج،فارس،سفر،استان،هواي،قديمي،آب،مرجاني،گردشگران، ...

خلاصه خبر

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، آیا تا به حال منظره بی نظیر طلوع و غروب خورشید در امتداد دریای خلیج فارس را تماشا کرده اید؟
جزیره کیش که نام قدیمی آن قیس بوده و اکنون به یکی از مهم‌ترین و پر طرفدار ترین مقاصد گردشگری در ایران برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده است، در استان هرمزگان قرار دارد.
تمامی اینها از جمله مواردی هستند که گردشگران را از هر نقطه دنیا به سوی بازدید از قدیمی ترین جزیره خلیج فارس می‌کشانند.
وضعیت آب و هوای جزیره کیش
در این زمان درست بالعکس فصل تابستان کیش آب و هوای معتدل و رطوبت اندکی دارد و به همین خاطر اگر در این فصل‌ها به کیش سفر کنید قطعاً گردشگران بسیاری را خواهید دید که فرصت را مغتنم شمرده و برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری کیش به توابع شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان سفر کرده اند.
تاریخچه قدیمی ترین جزیره خلیج فارس
حال که دانستید کیش جز کدام استان است وقت آن رسیده تا چمدان خود را از وسایل ضروری پر کرده و با رفتن به استان هرمزگان از زیباترین جزیره مرجانی خلیج فارس و جاذبه‌های گردشگری کم نظیر آن دیدن کنید.