خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

خدمات دهی 3هزار آمبولانس فرسوده در ایران- اخبار یزد - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 16:13
رئیس سازمان اورژانس کشور با تأکید به اینکه 3هزار آمبولانس فرسوده کشور باید از رده خارج شود، از انجام 9میلیون تماس اشتباه و مزاحمت تلفنی با اورژانس در کشور خبر داد.
اورژانس،كشور،يزد،استان،رئيس،ميعادفر،آمبولانس،بحث،تلاش،توجه،ت ...

خلاصه خبر

میعادفر ادامه داد: برای کلان‌شهرها و شهرهای پرتردد بحث اورژانس موتوری در دستور کار قرار گرفته است و در استان یزد هم اورژانس موتوری در چند شهر راه‌اندازی شده است.
رئیس اورژانس کشور فرسودگی ناوگان آمبولانس را یکی از جدی‌ترین چالش‌های اورژانس دانست و تأکید کرد: سه هزار دستگاه آمبولانس در کشور فرسوده است و باید از رده خارج شود.
رئیس اورژانس کشور بومی‌گزینی دانشجو و کارشناسان اورژانس را یکی از اولویت‌های مهمی دانست که در اورژانس به وجود آمده است که هم کمبود نیروی انسانی را برطرف می‌کند و هم کارشناسان سازگاری با فرهنگ عمومی شهروندان همان منطقه دارند.
رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه 51 اورژانس هوایی در کشور داریم گفت: اورژانس در کشور 50 هلیکوپتر در اختیار دارد که تنها 5 مورد آنها به صورت تخصصی برای بحث اورژانس تولید شده که یکی از این موارد در استان یزد است.
احمد دهقان رئیس اورژانس استان یزد هم در این نشست با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی سریع و دقیق یکی از اولویت‌های اصلی اورژانس استان است اظهار داشت: تمام تلاشمان بر این است که خدمات اورژانس در استان یزد در سریع‌ترین زمان و بالاترین کیفیت انجام شود.