خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

ضرغامی: 2 تاج پهلوی و کیانی در قیاس با آن چه از کشور غارت کردند قابل توجه نیست- اخبار سفر - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 16:13
وزیر میراث فرهنگی گفت: معتقدم تاج های معروفی مانند تاج پهلوی، تاج کیانی و مجموعه تاج های کوچک دیگری که در خزانه جواهرات ملی است، در قیاس با آن چه از کشور غارت کردند قابل توجه نیست؛ متأسفانه سرمایه ملی را بر باد داد.
جواهرات،خزانه،تاج،پهلوي،بازديد،ملي،مركزي،خارج،بانك،كياني،سلط ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بعد ازحواشی به وجود آمده از توئیت بهادری جهرمی؛ سخنگوی دولت در خصوص میزان اموالی که محمدرضا پهلوی و خانواده‌اش از ایران خارج کردند، سید عزت‌الله ضرغامی ضمن بازدید از خزانه جواهرات ملی، با انتشار توئیتی در فضای مجازی خود نوشت:
"امروز از گنجینه جواهرات سلطنتی بانک مرکزی بازدید کردم.
وی همچنین در حاشیه بازدید از خزانه جواهرات ملی گفت: از مسئولان گنجینه جواهرات ملی بانک مرکزی تقاضا کردم که زمینه را برای بازدید عموم مجددا فراهم کنند.
بسیاری از جواهرات سلطنتی ایران خزانه جواهرات ملی از دوره صفوی، افشار، قاجار و پهلوی در این موزه به نمایش گذاشته شده‌ است.
از جمله این جواهرات می‌توان به الماس دریای نور، جقه نادری، تاج شهبانو، تاج کیانی، کره جواهرنشان، تخت طاووس (تخت خورشید) و تخت نادری اشاره کرد.