خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

هیئت سرمایه گذاری عمان در بندرعباس چه می خواهد؟- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 16:12
یک هیئت عالی رتبه تجاری به منظور بررسی ظرفیت های اقتصادی استان هرمزگان وارد بندرعباس شد.
هرمزگان،استان،كشور،عمان،ترانزيت،استاندار،ظرفيت،مسير،توسعه،عم ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، ظهر امروز یک هیئت عالی رتبه از مقامات سیاسی و تجاری عمان به منظور بازدید و احصا ظرفیت‌های اقتصادی هرمزگان وارد بندرعباس شد.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، ظرفیت‌های استان در بخش تولید نفت و گاز، را مورد تاکید قرارداده و افزود: ظرفیت پالایشی هرمزگان با پالایش بیش از یک میلیون بشکه میعانات، نیم بیشتر ظرفیت های پالایشی کشور را در خود جا داده و آمادگی همکاری با کشور عمان در این حوزه نیز وجوددارد.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های راه‌اندازی خطوط مسافربری بین بنادر هرمزگان و کشور عمان به ظرفیت‌های کرویدور شمال به جنوب نیز اشاره‌ای داشت‌ و ادامه داد: کشور روسیه از طریق ناوگان ریلی کشور بخشی از ترانزیت خود را در محور شرقی ایران انجام می‌دهد و این مزیت هم برای کشور عمان وجود دارد.
گفتنی است این هیئت عمانی باحضور سفیر عمان در تهران، استاندارمسندم و همراهی جمعی از مدیران اجرایی و تجاری استان مسندم برای توسعه همکاری ها به هرمزگان سفر کرده اند.