خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 11 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

مشابه قانون جهش تولید دانش بنیان در کمتر از 10 کشور جهان وجود دارد- اخبار علم و تکنولوژی - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 16:12
معاون علمی رئیس جمهوری با اشاره به تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان در حمایت از تحقیق و توسعه در کشور تأکید کرد که به جرأت می توان گفت مشابه این قانون در کمتر از 10 کشور جهان وجود دارد.
كشور،فناوري،اقتصاد،دهقاني،كارآفرينان،تأكيد،اقتصادي،علم،دانش، ...

خلاصه خبر

پیشرفت نخبگان با به‌کارگیری تجربه کارآفرینان بزرگ کشور
رئیس بنیاد ملی نخبگان، کارآفرینان را میهن‌پرست‌ترین اقشار کشور خواند و افزود: پیشرفت نخبگان با به‌کارگیری تجربه کارآفرینان بزرگ کشور و با همراهی این مجموعه‌های ارزشمند میسر می‌شود چرا که تجربه کارآفرینان بسیار ارزشمند است که اگر در کنار جوانان کشور قرار گیرند به نتایج قابل توجهی دست خواهند یافت.
وی همچنین بر لزوم تحقق اقتصاد دانش‌بنیان تأکید و خاطرنشان کرد که برای رسیدن به این هدف به 50 شرکت بزرگ دانش‌بنیان در کشور نیاز است و تا زمانی که منابع کشور به صورت خرد مصرف شود، اقتصاد کشور توسعه لازم را پیدا نخواهد کرد.
وی همچنین از برنامه‌های این معاونت برای تشکیل کمیته‌ای با حضور فعالان اقتصادی و از استقبال خود برای گرفتن نظرات متخصصان در این حوزه خبر داد.
دهقانی در پایان به نقش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: این نهاد نقش مهمی در حکمرانی نخبگانی دارد چرا که می‌تواند با دریافت راه‌حل‌های قابل اجرا از سوی نخبگان کشور در حوزه‌های اقتصادی به دولت مردان برای حل چالش‌های اقتصادی کمک کند.