خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

وزیر صهیونیست، غزه را به حمله نظامی تهدید کرد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 16:12
ایتامار بن گِویر، وزیر امنیت داخلی رژیم اسرائیل در کنفرانس مشترکی که با رئیس پلیس این رژیم داشته، از احتمال تجاوز نظامی جدید این رژیم به نوار غزه خبر داد.
اسرائيل،اشغالي،فلسطيني،صهيونيستي،رژيم،قدس،پليس،ماه،گوير،2021 ...

خلاصه خبر

در دهم ماه مه سال 2021 و طی 11 روز نوار غزه شاهد بمباران های شدید صهیونیستی بود که گروه های مقاومت فلسطینی با شلیک بیش از 4 هزار موشک به شهرک های صهیونیست نشین به آن پاسخ دادند، پس از آن نظامیان صهیونیست به محله «الشیخ جراح» در قدس اشغالی و صحن های مسجد الاقصی یورش بردند.
یک کارشناس نظامی صهیونیستی تاکید کرد که اوضاع در سرزمین های اشغالی فلسطین متشنج است و به سمت انفجار و وقوع خیزش و انتفاضه فلسطینی به ویژه با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان پیش می رود.
وی خاطرنشان کرد: «سرویس اطلاعاتی اسرائیل "امان" و سرویس امنیتی "شاباک" پیش از این درباره احتمال انتفاضه فلسطینی "به شکلی نامشخص" به دلیل وضعیت قدس و مسجد الاقصی و همچنین آینده تشکیلات خودگردان و کنترل اوضاع در مناطق خود هشدار داده بودند.
نگهبانان دیوار نامی است که ارتش رژیم اسرائیل برای جنگ یازده روزه بین خود و گروه‌های مقاومت در غزه گذاشت که در سال 2021 (بهار 1400) درگرفت.