خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

راز ناپدید شدن مشکوک مقام برجسته سعودی به دستور بن سلمان- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 16:12
یک فعال سعودی فاش کرد که  محمد بن سلمان یک مسئول بلندپایه امنیتی عربستان را به دلیل مخالفت با  سیاست هایش ناپدید کرده است.
سعودي،عربستان،مخالفان،رژيم،سعود،آل،بن،سركوب،اليامي،قتل،حزب،خ ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «عبدالحکیم الدخیل» فعال سعودی، اسرار ناپدید شدن یک مقام امنیتی برجسته در عربستان را به دلیل مخالفت با « محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی فاش کرد.
به گزارش سعودی لیکس، وی در ادامه تاکید کرد: یکی از مقامات حذف شده در رژیم آل سعود ، سپهبد «سعود بن عبدالعزیز بن هلال» است که سال‌ها پیش و پس از مسئولیت بن سلمان به طرز مرموزی از صحنه ناپدید شد.
سیاست حذف مخالفان و تعقیب قضایی آنها در هرجای دنیا که باشند، یک رویکرد ثابت در رژیم آل سعود برای تداوم ظلم و حکومت سرکوبگرانه است.
وقتی او به واشنگتن رفت، رژیم سعودی برای جدایی او از همسرش، تلاش کرد.
المضاوی تاکید کرد: وارد کردن اتهام شگرد تبلیغاتی رژیم آل سعود علیه حزب التجمع الوطنی است و مقامات سعودی هر مخالفی را که از خاک عربستان خارج می‌شود، از همین روش مورد اتهام قرار داده و متهم به ارتباط با دولت‌های متخاصم می کنند.
قتل الیامی، تاریخچه رویکرد سرکوبگرانه عربستان سعودی ، نقض مستمر حقوق بشر و سرکوب هر صدای مخالف و منتقدی را یادآوری می کند.
منابع آگاه اخیرا فاش کردند ولیعهد سعودی 24 میلیون دلار برای راه‌اندازی یک یگان امنیتی با هدف سرکوب مخالفان عربستان سعودی در خارج از کشور اختصاص داده است.
دولت عربستان سعودی به دلیل سرکوب گسترده مخالفان بدنام است و سابقه زیادی در هک کردن پلتفرم‌های فناوری و استفاده از فناوری پیشرفته نظارت الکترونیکی برای جاسوسی از مخالفان دارد.