خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

کاهش 18درصدی آب ورودی به سدهای تهران- اخبار نفت و انرژی - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 15:49
مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به کاهش 18درصدی آب ورودی به سدهای تهران در سال آبی جاری گفت: مخازن سدهای پنج گانه تهران با کسری 81میلیون مترمکعبی نسبت به سال گذشته روبه رو شده اند.
مترمكعب،آب،ميزان،گذشته،حجم،سد،آبي،كاهش

خلاصه خبر

وی با اعلام اینکه "آب ورودی به سدهای تهران در سال آبی جاری با کاهش 18درصدی روبه‌رو بوده است"، عنوان کرد: هم‌اکنون حجم آب موجود در مخزن سد امیرکبیر حدود 26 میلیون مترمکعب است که این میزان در روز مشابه سال گذشته 42 میلیون مترمکعب بوده، همچنین حجم ذخیره آب سد طالقان از 179 میلیون مترمکعب سال گذشته به 147 میلیون مترمکعب کاهش پیدا کرده است.
وی افزود: حجم ذخیره آب سد لار سال گذشته 14 میلیون مترمکعب بود که در مقایسه با موجودی 12 میلیون مترمکعبی فعلی، 2 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد و حجم آب سد ماملو نیز از 71 میلیون مترمکعب سال گذشته، به 45 میلیون مترمکعب رسیده است و این درحالی است که حجم ذخیره آب سد لتیان در مقایسه با روز مشابه سال گذشته با 5 میلیون مترمکعب کاهش به 14 میلیون مترمکعب رسیده است.