خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

هدفگذاری ۳ میلیارد دلاری در بخش تجاری بین دو کشور ایران و قزاقستان

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 15:28
وزیر جهاد از هدفگذاری ۳ میلیارد دلاری در بخش تجاری دو کشور ایران و قزاقستان خبر داد و گفت: از این میزان حدود ۵۰۰ میلیون دلار انجام شده است که باید به ۶ برابر ارتقا یابد.
قزاقستان،كشاورزي،حوزه،سفر،كشور،ايران،اجلاس،وزير،اقتصادي،هجده ...

خلاصه خبر

آقای سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی که در راس هیئتی برای شرکت در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان به این کشور سفر کرده است، در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی آستانه پایتخت قزاقستان گفت:کمیسیون اقتصادی ایران و قزاقستان که امسال هجدهمین نشست آن برگزار می‌شود، یکی از کمیسیون‌های فعال اقتصادی بین دو کشور است و در این راستا امسال ۶ هیئت از طرف قزاقستان از رئیس‌جمهور تا هیئت های مختلفی به ایران آمدند لذا ارتباط عمیقی در حال شکل‌گیری و توسعه بین دو کشور وجود دارد.
وزیر جهاد کشاورزی می گوید: در این سفر ظرفیت خیلی خوبی در حوزه کشاورزی وجود دارد، حوزه غلات و گوشت قزاقستان مورد توجه ماست، حوزه سبزی و صیفی و موضوعات خدمات بخش کشاورزی نیز مورد توجه طرف قزاقستانی است، بنابراین ظرفیت خیلی خوبی برای توسعه وجود دارد.
گفتنی است؛ هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان در روزهای ۵ و ۶ بهمن در شهر آستانه قزاقستان در حال برگزاری است.