خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 14 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مشوق‌های شهرداری منطقه ۱۷ به مالکین املاک فرسوده جهت نوسازی

مهر | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 15:01
معاون شهرسازی و معماری منطقه ۱۷ گفت: با توجه به وجود املاک قدیمی و کاملاً فرسوده در منطقه، یکی از بازوهای اجرایی در تشویق مردم به نوسازی بافت فرسوده، دفاتر تسهیلگری شهرداری هستند.
فرسوده،منطقه،تجميع،بافت،املاك،دفاتر،نوسازي،شهرسازي،شرايط،تهر ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا پارسافر در خصوص تجمیع املاک در بافت‌های فرسوده در منطقه ۱۷ تهران با بیان اینکه در منطقه‌ای خدمت می‌کنیم که قسمت وسیعی از سطح محدوده را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد، گفت: منطقه ۱۷، حدود ۲۶ درصد بافت فرسوده دارد و در مجموع ۴.۲ درصد بافت فرسوده شهر تهران در منطقه ۱۷ قرار دارد.
بنابراین با توجه به وجود املاک قدیمی و کاملاً فرسوده در منطقه ۱۷، یکی از بازوهای اجرایی در تشویق مردم به نوسازی بافت فرسوده، دفاتر تسهیل‌گری شهرداری هستند.
پارسافر اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل‌های تشویقی شهردار تهران و پیگیری‌های معاونت شهرداری تهران، خوشبختانه دستورالعمل‌های تشویقی جهت نوسازی بافت فرسوده پس از اخذ تاییدات از مراجع مربوطه به همه مناطق ابلاغ شده است که واقعاً یک گره گشایی برای همه مناطق به ویژه منطقه ۱۷ محسوب می‌شود؛ بر این اساس بسیاری از شهروندان ساکن در املاک فرسوده، به نوسازی و تجمیع املاک خود روی آوردند.
در واقع یک بسته بسیار خوبی برای شهروندان دارای املاک فرسوده در نظر گرفته شده است.