خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

ادای احترام جامعه قرآنی به بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی

مهر | دین و اندیشه | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 14:55
مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب و محفل انس با قرآن کریم جامعه قرآنی کشور در آستانه آغاز جشن‌های دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد.
اسلامي،قرآني،قرآن،انقلاب،جامعه،ايران،كشور،حيات،امام،جمهوري،خ ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) و محفل انس با قرآن از سوی جامعه قرآنی کشور در آستانه آغاز جشن‌های دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.
علاوه بر تلاوت قرآن توسط قاریان بین‌المللی در این مراسم، اجرای تواشیح و همچنین قرائت بیانیه جامعه قرآنی به مناسبت چهل و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، جامعه قرآنی با حضور در کنار مرقد امام راحل و نثار تاج گل و قرائت فاتحه، ضمن ادای احترام به مقام شامخ معمار انقلاب اسلامی با آرمان‌های والای امام، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق کردند.
سپاس بر خدایی که نور است و درود بر محمد (ص) پیام آور نور و امامان معصوم که در تیره‌ترین ادوار تاریخ بشریت، مشعل هدایت و روشنایی را برافروختند.
امام خمینی (ره) قرآن را از چنان ظرفیت و جامعیتی برخوردار می‌داند که می‌تواند تأمین کننده جامع نیازهای مادّی و معنوی بشریت در مسیر تدارک زندگی سعادتمندانه در همه زمان‌ها و مکان‌ها باشد.
از دیگر سو، قرآن در دیدگاه امام خمینی صرفاً کتاب اخلاق و تربیت و معرفت فردی نیست، بلکه ایشان قرآن را در بر دارنده آموزه‌های اجتماعی و سیاسی در امور مدیریت و حاکمیت جامعه بر مبنای استقلال، آزادی، استکبارستیزی و ظلم‌ناپذیری می‌داند.
ما جامعه قرآنی کشور، طی چند بند لازم و ضروری در آستانه چهل و چهارمین طلوع فجر انقلاب اسلامی، با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) میثاقی نو می‌بندیم و همچنین در راستای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و با عزمی راسخ‌تر و گام‌هایی هرچه استوارتر با رهرو آن پیر فرزانه، حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در فتح قله این ودیعه الهی تجدید بیعت می‌نمائیم.
امید آن داریم تا فعالیت‌های قرآنی ما به مدد حضرت حجت، پربرکت‌تر از همیشه، مرضیّ رضای خداوند متعال، دعای خیر امامین انقلاب و عنایت شهدای معظم قرار گیرد.