خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 13 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

امام هادی(ع) ساختار تشکیلاتی منسجم در جامعه شیعه ایجاد کرد- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 14:30
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با عرض تسلیت شهادت امام هادی(ع) گفت: ایجاد ساختار تشکیلاتی منسجم در جامعه شیعه به برکت ولایت امام هادی(ع) بود
امام،هادي،متوكل،زمان،انديشه،عباسي،امامت،تقابل،قرار،سامرا،مسئ ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس ، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در آیین خطبه‌خوانی ظهر شهادت امام هادی(ع) که امروز با حضور پرشور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تشریح فلسفه تعظیم شعائر در عزای ائمه اطهار(ع) اظهارداشت: از زمان شهادت امام هادی(ع) تاکنون حدود دوازده قرن می‌گذرد و در طول این ایام چه از زمان بعثت پیامبر(ص) تا غیبت امام زمان(عج) و چه از دوران غیبت ایشان تاکنون که حدود 1180 سال می‌گذرد، برخوردی که همیشه با اهل‌بیت(ع) و عزیزان پیامبر(ص) صورت گرفته، باید موردبررسی قرار بگیرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از زمان شهادت امام هادی(ع) مسئله برخورد با جریان امامت چه در قالب دشمنی با شخص امام و چه به‌عنوان تقابل با علمایی که رهروی ائمه بوده‌اند، یک موضوع یکتا و ثابت بوده است.
تخریب قبر امام حسین(ع) و تبعید امام هادی(ع)
عضو مجلس خبرگان رهبری در تشریح دو راهبرد متوکل عباسی در تقابل با شجره طیبه امامت گفت: متوکل عباسی دو حرکت را به‌موازات هم دنبال کرد؛ یکی قطع عضو، مثله کردن و اعدام زائران امام حسین(ع) که در نهایت با تخریب کامل مرقد مطهر حضرت سیدالشهدا(ع) و احداث زمین کشاورزی بر قبر امام همراه شد و دیگری مقابله مستقیم با امام آن زمان که همان امام هادی(ع) بود.
شبکه‌سازی در جامعه شیعی، راهبرد امام هادی(ع)
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این انقلاب، آرزو و آرمان همه شیعیان در تمام ادوار تاریخ تاکنون بوده و اینکه امروزه هم هر روز فتنه و توطئه‌ای علیه این کشور در جریان است، نه به خاطر خصومت ورزی ما بلکه به دلیل تقابل تاریخی جبهه باطل در برابر نظام اسلامی است اما برای تحلیل این جریان، باید ابتدا به این سؤال پاسخ داد که آیا ما در حال خصومت‎ورزی و عداوت با آن‌ها هستیم یا اینکه دشمنان خدا هستند که با ما عداوت دارند.