خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 12 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اجرای کالابرگ در صورت عدم استقبال مردم، متوقف می شود

مهر | اجتماعی و حوادث، اقتصادی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 14:30
دبیر کمیته هدفمندی یارانه‌ها گفت: دولت با توجه به میزان پذیرش و استقبال مردم گام‌های بعدی را در مورد اجرای طرح کالابرگ بر می‌دارد.
اطلاعات،پايگاه،دهك،قرار،همكاري،ايرانيان،استقبال،پوشش،شهيدي،ك ...

خلاصه خبر

شهیدی افزود: مهم‌ترین اقلامی که در پایگاه اطلاعات ایرانیان وجود و تأثیر بیشتری در آزمون وسع و دهک بندی افراد دارد، شامل اطلاعات مربوط به داده‌های بانکی، خودرو، حقوق، بورس، وجود معلولین و بیماران پرهزینه در خانوارها و....
دبیر کمیته اجرای هدفمندی یارانه‌ها گفت: در دهک بندی و آزمون وسع تفاوت‌های موجود بین خانوارها با دقت در نظر گرفته می‌شود؛ به عنوان مثال ممکن است دو خانوار درآمد یکسانی داشته باشند اما در موارد دیگر مانند تعداد افراد، مالکیت خودرو، داشتن بیمار و معلول در خانواده و… با هم تفاوت داشته باشند، تمام این تفاوت‌ها در دهک بندی در نظر گرفته می‌شود.
شهیدی گفت: اقدام مثبت دیگر همکاری با سازمان بیمه سلامت بود، افراد با مراجعه به این سازمان اگر جزو دهک‌های یک تا سه بودند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گرفتند، دهک‌های دیگر با پرداخت پنجاه درصد و دهک ۸ تا ۱۰ نیز با پرداخت به صورت کامل، تحت پوشش بیمه قرار می‌گرفتند.
این مقام مسئول بیان کرد: در سال جاری رویکرد منفعلانه تغییر و به شکل فعالانه درآمد یعنی سه دهک اول جامعه مورد بررسی قرار گرفت و حدود شش میلیون نفر که تحت پوشش درمانی نبودند از آن استخراج شدند، این افراد در حال حاضر به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.