خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

تعهد 5 بانک دولتی برای تامین مالی ساخت 1 میلیون و 155 هزار واحد نهضت ملی مسکن- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 14:13
در تفاهم وزیر راه و شهرسازی با مدیران عامل 5 بانک دولتی شامل ملی، صادرات، تجارت، سپه و ملت مقرر شده است تا تامین مالی یک میلیون و 155 هزار واحد مسکونی انجام، تا در اجرای این طرح تسریع شود.
بانك،مسكن،واحد،ملي،مسكوني،تسهيلات،نهضت،شهرسازي،تامين،طرح،پرد ...

خلاصه خبر

بر همین اساس این تسهیلات مطابق با پیشرفت پروژه به صورت تدریجی معادل پرداخت 10 درصد در مرحله پی کنی و فنداسیون، 40 درصد در مرحله اسکلت و سقف، 25 درصد در مرحله سفت کاری و 25 درصد در مرحله نازک کاری پرداخت می‌شود.
پرداخت تسهیلات ساخت150 هزار واحد مسکونی نهضت ملی توسط بانک ملی
بانک صادرات متعهد برای پرداخت تسهیلات ساخت 500 هزار واحد مسکونی
مدیر عامل بانک صادرات با حضور در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی با امضای تفاهم نامه همکاری متعهد شد که برای پرداخت تسهیلات ساخت 500 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن از منابع داخلی بانک در سراسر کشور اقدام لازم را انجام دهد.
پرداخت تسهیلات ساخت 200 هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در سبد بانک تجارت
مدیر عامل بانک تجارت شامگاه روز سه شنبه چهارم بهمن ماه با حضور در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی، تفاهم نامه همکاری با مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امضا کرد.
این تفاهم‌نامه که در 7ماده به امضا رسیده است بانک ملت متعهد شده است تا برای مسکن روستایی و شهری در مراکز جمعیتی زیر 25 هزار نفر جمعیت برای اساس سهمیه سالانه, حداقل برای 80 هزار واحد مسکونی در پروژه‌های خودمالکین شهری، و حداقل برای 25 هزار واحد مسکونی شهری در پروژه‌های حمایتی طرح نهضت ملی مسکن در اراضی دولتی اجاره 99 ساله پرداخت تسهیلات داشته باشد.