خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برای تغییر "شاخص تعطیلی مدارس در آلودگی هوا" مقایسه ایران با آلوده ترین کشورهای جهان مقایسه درستی نیست!- اخبار محیط زیست - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 14:12
وزارت آموزش وپرورش در اطلاعیه اخیر خود برای تغییر شاخص تعطیلی مدارس در شرایط آلودگی هوا، ایران را با چین، هند و پاکستان که جزء آلوده ترین شهرهای جهان هستند مقایسه کرده است! شهرهای دهلی، کراچی پاکستان و "چینگ" چین شاخص های بالای 300 داشته اند.
آلودگي،شاخص،جهان،تعطيلي،هوا،مدارس،پاكستان،هند،چين

خلاصه خبر

نکته قابل تامل در خصوص این اطلاعیه‌ این است که وزارت آموزش و پرورش، ایران را با 3 کشور از آلوده‌ترین کشورهای جهان مقایسه کرده است؛ هر کاربری با جستجوی عبارت most polluted cities in the world (آلوده‌ترین شهرهای جهان) و همچنین عبارت most polluted countries in the world (آلوده‌ترین کشورهای جهان) می‌تواند مشاهده کند که در سایت "iqair" که شاخص معتبر آلودگی هوا در دنیاست، از 10 شهری که شدیدترین شرایط آلودگی هوا در جهان را دارند، 3 کشور هند، چین و پاکستان در این لیست قرار دارند که پاکستان رتبه سوم و هند نیز رتبه پنجم آلوده‌ترین کشورهای جهان را دارد!