خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

«بر آستان آفتاب» ؛ تجربه ای که راهی جدید باز کرد- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 13:54
نخستین هفته فرهنگی "بر آستان آفتاب" از خمین طلوع کرد تا محلی باشد برای بازخوانی اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) در میان اقشار مختلف مردم.
فرهنگي،هفته،خمين،رويداد،شهر،برگزاري،امام،خميني،آستان،آفتاب،د ...

خلاصه خبر

راهبرد اصلی «بر آستان آفتاب»
همچنین برگزاری «نشست ائمه جمعه استان» و «تجلیل از خانواده‌های شهدا» و نیز تجلیل از مفاخر خمین به نوعی پاسداشت نخبگان و بزرگان استان محسوب می شد.
راهی برای ورود هنرمندان به مراسم
علاوه بر اینها با مذاکراتی که با سازمان سینمایی کشور شده بود مقرر شد روزانه فیلم‌های روز سینمای ایران در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی یادگار امام خمینی اکران شود.
در این غرفه روزانه سه کارگاه هنری، نمایشی و داستان‌خوانی هر روزه با هزار و 150 کودک و دانش‌آموز برگزار می‌شد و در مجموع 21 کارگاه برای بیش از 7 هزار و 400 مخاطب برپا شد.
جهادگران درمان و خدمتی بزرگ به مردم خمین
در این هفته فرهنگی در مجموع یک‌هزار و 563 بیمار خدمات درمانی دریافت کردند و یک‌هزار و 502 مورد خدمات دارویی، 254 مورد خدمات پرستاری به مراجعه‌کنندگان ارائه شد و 13 مورد جراحی سرپایی نیز انجام شد.
در مجموع هفته فرهنگی «بر آستان آفتاب» با وجود ظرفیت‌هایی که در خمین وجود داشت به گفته مسئولان یک تجربه موفق بود و به همین دلیل هم رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی و سایر مسئولان مربوطه بر این نکته تأکید داشتند که به‌زودی هفته‌های فرهنگی در شهرهای دیگر هم برگزار خواهند کرد، ضمن این که هر ساله در سالروز میلاد با برکت حضرت زهرا سلام الله علیها و فرزند برومندش امام خمینی(ره) در خمین مراسمی مشابه آنچه امسال برگزار شد، انجام شود.