خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

خبر خوش رئیس کمیته امداد برای مددجویان روستایی کمیته امداد- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 13:53
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از ساخت 40 هزار مسکن مددجویان روستایی خبر داد و گفت: تمامی خانوارهای روستایی مددجوی دو نفر به بالا صاحب مسکن می شوند.
امداد،كميته،استان،كرمان،اشتغال،كشور،شغلي،فرش،اشاره،مددجويان، ...

خلاصه خبر

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه یکی از ویژگی‌هایی که در استان کرمان به ویژه در شهرستان بم وجود دارد در حوزه مهارت آموزی و بافندگی است، گفت: فرش کمیته امداد ثبت جهانی شده و در بررسی و بازدیدی که توسط کارشناسان "وایکو" از کارگاه‌های کمیته امداد در چند استان کشور از جمله خراسان جنوبی انجام شد، تایید کردند که فرش کمیته امداد با مهارت‌های لازم بافته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه فرش دستباف کرمان در کشور معروف است، بیان کرد: با توجه به اینکه فرش دستباف کمیته امداد ثبت جهانی شده، فرش دستباف تولید شده در کرمان می‌توانند کمک زیادی به عرضه این تولیدات در بازارهای جهانی داشته باشد.
به گزارش تسنیم در کارگاه آموزشی نمدمالی 40 نفر و در کارگاه آموزشی قالی بافی 20 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرهای بم و بروات مشغول به‌کار هستند.