خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 12 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

اژه ای: دستگاه قضائی نباید آسیب ببیند- اخبار حقوقی و قضایی - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 13:53
رئیس قوه قضائیه گفت: اگر دستگاه قضائی مقتدر و صحیح العمل باشد از بسیاری از اعوجاج ها جلوگیری می کند و چنانچه در اینجا آسیب به وقوع بپیوندد، بسیاری از نقاط دیگر نیز آسیب می بینند.
قضات،دستگاه،قضائي،انتظامي،دادگاه،رئيس،دادسراي،قضائيه،قوه،اشا ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای؛ رئیس قوه قضائیه با حضور در دادگاه عالی و دادسرای انتظامی قضات، در جمع مسئولان و قضات این مراجع قضائی به ایراد سخنرانی پرداخت و مطالب و نقطه‌نظرات آنها را استماع کرد.
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه سرمایه اصلی در دستگاه قضائی عامل و نیروی انسانی آن است، خطاب به قضات دادگاه عالی و دادسرای انتظامی قضات گفت: شما می‌توانید در تعیین بهترین روش‌ها و شاخص‌ها و ملاک‌ها برای جذب و بکارگیری مستعدترین و شایسته‌ترین نیروهای انسانی، کمک‌کار دستگاه قضائی باشید.
قوه قضائیه در دسترس همه مردم کشور است
پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه، حجت‌الاسلام موحدی‌آزاد؛ رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات طی سخنانی با اشاره به توفیقات دستگاه قضا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: یکی از توفیقات مهم و برجسته قوه قضائیه در چهار دهه گذشته این بوده که در دسترس همه مردم کشور قرار گرفته است.
حجت‌الاسلام قدیانی؛ دادستان انتظامی قضات نیز در این نشست، مطالب و نکات مدنظر خود در خصوص فرآیند جذب و گزینش قضات را ارائه کرد.
همچنین در این نشست، 6 نفر از معاونان و قضات دادگاه عالی و دادسرای انتظامی قضات به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود در باب موضوعات مختلف پرداختند.