خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 20 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فرهنگ زکات توسط مودیان این فریضه ترویج شود- اخبار ایلام - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 13:53
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور گفت: فرهنگ زکات توسط مودیان این فریضه ترویج داده شود و آثار و برکات زکات باید به گوش مردم برسد.
زكات،ايلام،امداد،كميته،استان،پرداخت،درصد،كشور،آسوده،جشنواره، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در ایلام، حبیب‌اله آسوده پیش از ظهر امروز در جشنواره علمی تکریمی و ترویجی زکات استان ایلام، اظهار داشت: بر اساس روایات اسلامی و قرآنی در اموال همه ما حقی معلوم برای زکات و کمک به فقرا وجود دارد که باید آن را ادا کنیم.
وی با بیان اینکه در استان ایلام 420 روستا از 520 روستا در امر پرداخت زکات مشارکت مستقیم دارند، ادامه داد: امسال تاکنون 9 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات در استان ایلام پرداخت شده که 50 درصد نسبت به پارسال رشد داشته است.
مدیرکل کمیته امداد ایلام با تاکید بر اینکه 100 درصد زکاتی که جمع‌آوری می‌شود در همان مناطق و همان روستاها هزینه می‌شود، خاطرنشان کرد: 93 درصد زکات جمع‌آوری شده استان ایلام صرف پرداخت به فقرا و نیازمندان و 3 درصد آن نیز صرف پروژه‌های عمرانی شده است.
طاهری تصریح کرد: 13 هزار نفر در استان ایلام در زمینه‌های گوناگون از جمله عرصه اشتغال از وجوهات زکات جمع‌آوری شده استان ایلام برخوردار شده‌اند.