خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

یوسف صیادی و بازی در سریال «سلمان فارسی»!- اخبار رادیو و تلویزیون - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 13:13
سریال «سلمان فارسی» در حالی روزهای آخر فصل بیزانس را می گذراند که داود میرباقری قرار است یک بازیگر کمدی را به زودی جلوی دوربین خودش داشته باشد.
سريال،سلمان،فارسي،بازيگران،فصل،نقش،ميرباقري،انتخاب،بازيگر،اي ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، این روزها شایعات فضای‌مجازی درباره سریال «سلمان فارسی» داود میرباقری زیاد است.
از شروعِ فصل ایران تا بازیگرانی که در «مختارنامه» با او همکاری کردند.
اما واقعیت چیز دیگری است؛ داود میرباقری در طولِ فیلمبرداری فصل بیزانس بارها با انتخاب بازیگر خود، مخاطبان را غافلگیر کرده است؛ از نقشِ جزامی که بی‌سر و صدا، مهدی فقیه بازی کرد تا تورج نصر که به یک باره، تصویری از او رسانه‌ای شد.
بارها امرالله احمدجو و برخی دیگر از عوامل این سریال اعلام کرده‌اند که نزدیک به هر فصل و بخش، بازیگر مرتبط به آن انتخاب می‌شود و جلوی دوربین قرار می‌گیرد.
امرالله احمدجو یکی از نویسندگان و دستیار داود میرباقری در سریال «سلمان فارسی» است.
ایفای این نقش نشان می‌دهد بایستی با این انتخاب داود میرباقری منتظرِ یک نقش متفاوت دیگر در سریال «سلمان فارسی» باشیم.
اما با تمام این توضیحات، باز هم در آستانه شروع فصل ایران سریال «سلمان فارسی»، بحث حضور بازیگران «مختارنامه» در این پروژه داغ شده است.
نام رضا کیانیان، محمدرضا شریفی‌نیا، حسن پورشیرازی، مهدی فخیم‌زاده، عنایت شفیعی، محمد فیلی، فریبا کوثری، جعفر دهقان، بهرام شاه‌محمدلو، ویشکا آسایش، شهرام حقیقت‌دوست، شهرام عبدلی و محمد صادقی به چشم می‌خورد، حتی خود مرحوم سیامک اطلسی قبل از ابتلا به کرونا و در جریان بازی در سریال شبکه سه سیما، در گفت‌وگو با تسنیم گفته بود قرار است در این سریال ایفای نقش کند.
البته جعفر دهقان و محمد فیلی در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کردند در ابتدایِ شروع سریال صحبت ضمنی با آنها شده اما باید دید چه نقش‌هایی برایشان درنظر گرفته شده است و یا متناسب با شرایط این حضور اتفاق خواهد افتاد یا خیر.
عمده تیم بازیگران سریال «امام علی(ع)» در «مختارنامه» و عمده بازیگران این سریال در «شاهگوش» حضور داشتند.
گفته می‌شود علی دهکردی در قشم و داریوش فرهنگ در شاهرود جلوی دوربین داود میرباقری بوده‌اند.
حضور یک دوبلور دیگر در «سلمان فارسی»
همچنین تورج نصر دوبلور پیشکسوت که صدای او بیشتر مخاطب را یاد شیپورچی کارتون پسر شجاع می‌اندازد در سریال «سلمان فارسی» ایفای نقش می‌کند.
چندی پیش در گفت‌وگو با محمود اردلان طراح جنگ‌های سریال «مختارنامه» که در سریال «سلمان فارسی» هم این مسئولیت را به‌عهده دارد و قرار است در فصل ایران هم به جمع بازیگران بپیوندد، به خبرنگار تسنیم، چراغ سبز حضور خودش به‌عنوان بازیگر را هم روشن کرد.
در مرحله بیزانس علاوه بر حضور تاجر داستان یعنی فرهاد اصلانی و رسانه‌ای شدن تصاویر نقش‌آفرینی محمدرضا هدایتی با لباس هندی‌ها، هشام رستم بازیگر تونسی سریال سلمان، نقش "راهب" را ایفا می‌کند، اسقف را هم مرحوم چنگیز جلیلوند به‌عنوان برگ زرینی در کارنامه‌اش به‌یادگار گذاشت.
فضایِ کار «سلمان فارسی» به‌زودی وارد فصل ایران خواهد شد و به‌تعبیر امرالله احمدجو احتمالاً بخش‌های خارجی آن فیلمبرداری می‌شود تا با کامل شدن دکورهای این فصل، تصویربرداری «ایران» سریال وارد بخش جدّی‌تر خود بشود.
تاکنون بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی، داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، احترام برومند، رامونا شاه، علی دهکردی، مرحوم چنگیز جلیلوند، مهدی فقیه، محمدجواد جعفرپور، علیرضا مهران، چند بازیگر خارجی و حدود 1500 بازیگر تئاتری و بومی جلوی دوربین این سریال رفته‌اند.
باید دید که "داود میرباقری" در روایت خود، احوالات این صحابه پیامبر را از کجا به کجا می‌رساند.