خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

دادستان آمریکایی: به زودی اتهامات جنایی علیه ترامپ مطرح می شود- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 13:12
دادستان ایالت جورجیای آمریکا اعلام کرد تصمیم گیری در مورد ایراد اتهامات جنایی علیه ترامپ در پرونده تغییر نتایج انتخابات 2020، قریب الوقوع و حتمی است.
گزارش،دونالد،پرونده،انتخابات،حمله،ژانويه،ايالت،كنگره،تماس،تح ...

خلاصه خبر

براساس این گزارش، ایراد اتهامات جنایی علیه ترامپ باعث می شود وی تبدیل به نخستین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا شود که با پیگرد قضایی روبرو شده و ممکن است ماهها پس از اعلام رسمی شرکت در انتخابات 2024، کمپین وی منحل شود.
پس از این حمله، تحقیقات گسترده ای از دونالد ترامپ به اتهام تحریک هوادارانش برای حمله به کنگره آغاز شده و این تحقیقات همچنان ادامه دارد.
پس از حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، دادستان های آمریکایی اتهاماتی جنایی را علیه 950 نفر مطرح کردند.
در همین حال، روز گذشته 4 عضو دیگر از یک گروه راست گرای افراطی به جرم توطئه تحریک کننده برای شرکت طرفداران دونالد ترامپ در حمله به ساختمان کنگره در ژانویه 2021 گناهکار شناخته شدند.
این در حالی است که کمپین تبلیغاتی«دونالد ترامپ» اعلام کرد وی نخستین گردهمایی انتخاباتی 2024 خود را در 28 ژانویه در کارولینای جنوبی برگزار خواهد کرد.