خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

لزوم همکاری همه دستگاه ها برای اجرای مصوبه شورای عالی بورس

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 12:47
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس طی نامه ای به رئیس قوه قضاییه لزوم همکاری همه دستگاه ها برای اجرای مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر عرضه خودرو در بورس کالا را خواستار شد.
بورس،خودرو،عرضه،بازار،قيمت،دستوري،لزوم،قوه،دستور،صنعت،جهت،اج ...

خلاصه خبر

آقای پور ابراهیمی در نامه ای به قوه قضاییه لزوم دستور قوه قضاییه به همکاری همه دستگاه ها برای عرضه خودرو در بورس خواستار شد.
علی رغم امتناع اولیه بورس به دلیل وجود حساسیت‌های فراوان در بازار خودرو پس از هماهنگی با وزیر صنعت معدن و تجارت نهایتاً در جلسه مورخ ۲۱ تیرماه ١٤٠١ شورای عالی بورس و اوراق بهادار این اجماع حاصل شد که خودرو در بورس کالای ایران عرضه شود.
مزیت مهم این روش بهره مندی از نظام حقوقی و سازوکار‌های اجرایی بازار متشکل بورس کالا است که موجب ایجاد شفافیت در بازار شده و علاوه بر کوتاه کردن دست واسطه گران اطلاعات میزان عرضه خودروساز و نحوه کشف نرخ در هر معامله را بر همگان آشکار می‌سازد.
با توجه به اهمیت دستگاه قضایی در پیشگیری از انحراف و فساد و حضور پررنگ نمایندگان قوه قضائیه در شورا‌های تصمیم گیری خواهشمند است ضمن اعطای ماموریت به سازمان بازرسی در جهت مقابله با فساد و نیز لزوم حمایت از رویکرد عرضه خودرو در بورس، حسب صلاحدید دستور مقتضی جهت نظارت بر نحوه همکاری دستگاه‌های اجرایی در جهت اجرای مصوبه شورای عالی بورس در دستور کار قرار گیرد.