خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

مولدسازی دارایی‌ باید اولویت اصلی راه‌آهن باشد

مهر | اقتصادی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 12:47
مجمع عمومی سال ۱۴۰۰ راه آهن جمهوری اسلامی ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار گردید و طی آن بر ضرورت مولد سازی دارایی به عنوان اولویت اصلی راه آهن تاکید شد.
آهن،شهرسازي،وزير،مجمع،منابع،جلسه،مالي،شركت،بذرپاش،مديرعامل،ت ...

خلاصه خبر

بذرپاش ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد ابتکاراتی فراتر از منابع عمومی، خاطرنشان کرد: مولدسازی دارایی باید اولویت اصلی راه‌آهن باشد تا غیر از منابع سنتی منابع دیگری هم برای تامین مالی ایجاد شود.
صالحی مدیرعامل راه آهن نیز با تشکر از وقت مبسوطی که وزیر محترم راه و شهرسازی برای این جلسه اختصاص داد، توضیحاتی را درباره مشکلات بزرگ به جا مانده از گذشته همچون بدهی‌ها و عدم تعمیرات چند هزار میلیارد تومانی، ناترازی شدید منابع و مصارف شرکت راه آهن، عدم تخصیص اعتبارات مصوب و قانونی به شرکت راه اهن از سوی سازمان برنامه و بودجه و … ارائه نمود.
لازم به ذکر است، بلافاصله پس از اتمام جلسه مجمع، هیات مدیره و معاونین راه آهن تشکیل جلسه دادند.در این جلسه مدیرعامل راه آهن بر ضرورت رسیدگی فوری به تمام نکات و دستورات وزیر محترم راه و شهرسازی تاکید نمود و مقرر شد برنامه تحولی و ابتکاری جهت جهش حوزه حمل و نقل ریلی به فوریت در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تدوین و ارائه گردد.