خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 14 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بحران‌های اردن با اعتماد به وعده‌های دروغین نتانیاهو حل نمی‌شود

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 12:41
تحلیلگر مطرح جهان عرب می‌گوید بحران‌های اقتصادی و معیشتی اردن با باز کردن آغوش به روی نتانیاهو و اعتماد به وعده‌های دروغینش حل نمی‌شود.
اردن،سفر،نتانياهو،اسرائيل،آمريكا،ملك،عبدالله،پادشاه،نوشت،رژي ...

خلاصه خبر

عطوان:
عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه اینترنتی رای الیوم در یادداشتی به بررسی سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اردن پرداخت و با طرح این سوالات که چرا نتانیاهو نه امارات و آمریکا بلکه اردن را برای اولین سفر خارجی خود پس از به دست گرفتن مجدد ریاست کابینه این رژیم انتخاب کرد؟
وی نوشت: گمان نمی‌کنیم سفر غیرمنتظره بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به اردن و دیدار وی با ملک عبدالله دوم پادشاه این کشور اتفاق خوشحال کننده‌ای برای افکار عمومی اردن باشد، زیرا مردم این کشور این روز‌ها به سبب ورود ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی اسرائیل به مسجدالاقصی و افزایش کشتار کودکان و جوانان فلسطینی به ضرب گلوله‌های جنگی نظامیان اسرائیلی و اهانت یکی از نیرو‌های امنیتی اسرائیل به غسان المجالی سفیر اردن با ممانعت از ورود وی و هیئت همراه او به مسجدالاقصی و اقامه نماز در آنجا، بسیار ملتهب و خشمگین هستند.
با توجه به این که هزاران صهیونیست علیه کابینه نژادپرست، راستگرا و فاشیست و مطرود نتانیاهو در میادین شهر‌های مختلف اراضی اشغالی تظاهرات می‌کنند، وی برای کسب مشروعیت و از بین بردن انزوای داخلی و خارجی خود عازم اردن شده است، بنابراین چرا پادشاه اردن حلقه نجات در اختیار نتانیاهو قرار می‌دهد و در ازای این کار چه چیزی عاید ملک عبدالله می‌شود؟
عبدالباری عوان در پایان نوشت: بحران‌های اقتصادی و معیشتی اردن با باز کردن آغوش به روی نتانیاهو و اعتماد به وعده‌های دروغین وی و نجات رایگان وی (نتانیاهو) از بحران‌های داخلی و منطقه‌ای و بین المللی حل نمی‌شود بلکه بحران‌های اردن با حمایت از مقاومت فلسطین حل خواهد شد.