خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 12 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

اصفهان به ازای هر ۱۳ هزار هکتار مناطق چهارگانه یک محیط‌بان دارد

مهر | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 12:24
اصفهان- مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان گفت: به ازای هر ۱۳ هزار هکتار از مناطق چهارگانه این استان یک محیط‌بان وجود دارد.
مناطق،اصفهان،استان،كشور،چهارگانه،محيط،هكتار،حفاظت،لاهيجان،زي ...

خلاصه خبر

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان با اشاره به سفر رئیس استخدامی کشور به استان، گفت: فردا مسائل موجود و موضوع تبدیل وضعیت نیروهای محیط‌زیست را با ایشان مطرح خواهیم کرد.
لاهیجان زاده با اشاره به اینکه نزدیک به ۵۰ درصد ردیف‌های پستی محیط زیست کشور بلاتصدی است، گفت: مجوز استخدامی که به این سازمان داده می شود ۳۰۰ نفر در سال برای سراسر کشور است که با احتساب بازنشستگان که حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ نفر در سال است تا ۳۵ سال دیگر ردیف‌های پستی تکمیل می‌شود.‌
لاهیجان زاده، تخریب زیستگاه‌ها، چرای بی رویه دام و گسترش غیر اصولی معادن و توسعه شهری داخل زیستگاه‌های طبیعی را از جمله مشکلات اساسی محیط‌زیست کشور دانست و افزود: در استان اصفهان ۲۳۴ کیلومتر جاده آسفالت در داخل مناطق حفاظت شده و ۳۶۳ کیلومتر در حاشیه مناطق وجود دارد.
وی تغییر اقلیم را تهدیدی برای مناطق چهارگانه دانست و خاطرنشان کرد: از بلایی که تغییر اقلیم بر سر مناطق چهارگانه می آورد و از این موضوع که مناطق را به محدوده‌های بیابانی تبدیل می کند، مغفولیم در حالی که براساس آماری که ستاد ملی گرد و غبار سازمان بدست آورده یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از تالاب‌ها و ۲ تا سه میلیون هکتار از مناطق چهارگانه کشور تبدیل به کانون گرد غبار شدند.