خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

رویکرد اسکار 2023 با نامزدهایش مشخص است؛ سرگرمی سازی، جذابیت و محتوامحوری- اخبار سینما و تئاتر - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 11:58
اسکار امسال فیلم هایی دارد که به جریان سرگرمی ساز و محتوامحور هالیوودی وفادارند تا بار دیگر مخاطبین اسکار را افزایش دهند و هالیوود را به اوج برگردانند.
فيلم،اسكار،هاليوود،نامزد،توجه،فيلمي،گذشته،گان،هاليوودي،تاپ،م ...

خلاصه خبر

در سال 2022 فیلم‌ها نسبت به سال گذشته جذاب تر بودند و در سرگرمی و البته محتوامحوری نسبت به سال قبل پیشتازتر شده بودند.
حرف‌ها همان چیزهایی بودند که هالیوود روزگاری با فیلم‌های خوش‌ساخت و جذابش آنان را به دنیا مخابره می‌کرد و همین عاملی برای اهمیت و مطرح بودن آن بود.
فیلم «همه چیز همه جا به یکباره» یک فیلم آمریکایی و چینی است که در چندژانر از جمله کمدی، علمی خیالی، اکشن و رزمی نه تنها یک فیلم چندژانری بلکه به خاطر توجهش نسبت به موضوع جهان‌های موازی و مسأله وجود داشتن، یک کار ترکیبی مهم و جالب توجه از آب درآمد.
نتیجه اینکه این اثر در 11 بخش در اسکار نامزد شده و بدون شک در جوایز نیز دست پر خواهد بود.
نامزدی‌های گوناگون این فیلم باعث شده تا امسال برای اولین بار آسیا 4 نامزد در جشن اسکار داشته باشد.
فیلمی محصول آلمان که مانند فیلم کره‌ای انگل هم در بخش فیلم‌های بین الملل و هم در بهترین فیلم نامزد شده است.
این فیلم جنگی امسال در 9 بخش اسکار مانند بهترین کارگردانی نیز نامزد شده است.
«در جبهه غرب خبری نیست» فیلمی از جنس آثار عامه‌پسند و رایج هالیوودی نیست حال اینکه چطور انقدر مورد توجه قرار گرفته است جالب است.
این فیلم که این روزها از مرز 2 میلیارد دلار عبور کرده و ششمین فیلم پرفروش تاریخ سینما نام گرفته تنها در 4 بخش نامزد شده که بیشتر آنها بخش‌های فرعی‌اند و البته در بهترین فیلم نیز نامزد شده است.
آواتار 1 نیز تنها در بهترین فیلم نامزد بود و نتوانست جایزه بهترین فیلم را کسب کند و کامرون صحنه را به همسر خود برای فیلم قفسه درد واگذار کرد.
نباید فراموش کرد که تمام این فیلم‌ها تلاش شده تا از حرف‌های خود را در شکلی باورپذیر، زیبا و جذاب بیان کنند تا مخاطبین با آنها همذات پنداری کرده و به آنها توجه کنند.