خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

موضع آموزش و پرورش خراسان رضوی درباره تعطیلی مدارس؛ آموزش تعطیل نبود که افتی ایجاد شود!- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 11:57
در حالی که بسیاری از کارشناسان و مسئولان از تبعات منفی تعطیلات مدارس سخن می گویند، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: آموزش تعطیل نبوده که بخواهد افتی حاصل شود.
آموزش،تحصيلي،جبران،مدارس،پرورش،مجازي،تعطيلي،افت،معاون،دانش،ا ...

خلاصه خبر

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان خراسان رضوی درباره گلایه‌های معلمان و اولیا از آموزش در فضای مجازی و سامانه شاد نیز گفت: این مشکل دو تا سه روزی ایجاد شده بود که مشکل سامانه وزارتی بود، اما برطرف شد.
طرح تثبیت، تعمیق و جبران افت تحصیلی برای 88 هزار و 500 دانش آموز
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز اظهارداشت: بعد از امتحانات نوبت اول نیازسنجی انجام می‌دهیم، اگر دانش آموزان افتی در دروس داشته باشند، مدیران مدارس از محل برنامه‌های فوق برنامه، یا اگر نیاز باشد در روزهای پنج شنبه برای جبران افت تحصیلی دانش آموزان استفاده خواهند کرد.
راهکار جبران خلأ آموزشی امتحان گرفتن نیست
این اظهارات معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش خراسان رضوی در حالی است که کارشناسان و مسئولان حوزه آموزش و پرورش انتقادات صریح و متعددی به وضعیت اخیر دارند.
اُفت تحصیلی به طور کلی قابل جبران نیست
وحیدی بیان کرد: اُفت تحصیلی به صورت کلی قابل جبران نیست و فقط می‌توان بخشی از آن را جبران کرد، اما برای جبران هم برنامه‌ای ندارند.
تعطیلی مدارس و آموزش مجازی به هیچ عنوان مطلوب نیست
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن هشدار درباره اُفت تحصیلی دانش‌آموزان درباره برگزاری کلاس جبرانی برای تعطیلات اخیر مدارس اظهار داشت: تعطیلی مدارس و آموزش مجازی به هیچ عنوان مطلوب نیست و مورد رضایت وزارت آموزش و پرورش و خانواده دانش‌آموزان نیست و همه نسبت به این وضعیت گلایه دارند چرا که آموزش مجازی در بهترین شرایط حداکثر 60 درصد می‌تواند اثربخش باشد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: از تمام مسئولان به‌خصوص استانداران تقاضا داریم موضوع تعطیلی مدارس به‌عنوان آخرین راهکار درنظر گرفته شود حتی اگر تعطیلی برخی از دستگاه‌ها و بخش‌های اداری را برای کنترل آلودگی هوا داشته باشیم شاید ضرر آن در مقایسه با تعطیلی مدارس کمتر باشد.