خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

گناباد صاحب موزه تخصصی آب می شود- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 11:57
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد از راه اندازی نخستین موزه تخصصی آب در گناباد خبرداد و گفت: در همین راستا مکان مورد نظر نیز تامین شده است.
گناباد،موزه،فرهنگي،ميراث،حفاظت،دستي،شهرستان،صنايع،حوزه،آب،يگ ...

خلاصه خبر

حمید رضا محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد در خصوص موزه‌های شهرستان گناباد اظهارداشت: چهار موزه فعال در گناباد داریم که شامل موزه باستان شناسی، موزه مردم شناسی، موزه آب و اولین موزه تخصصی زعفران در روستای سنو است.
وی بیان کرد: به واسطه وجود قنات قصبه و تلاش های غلامرضا نبی پور اولین موزه تخصصی آب در گناباد نیز راه اندازی می‌شود در همین راستا منزل مرحوم نبی پور خریداری و مرمت شده که با همکاری دستگاه هایی مانند آب منطقه ای و جهادکشاورزی به موزه آب در گناباد تبدیل خواهد شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: با توجه به وسعت شهرستان و ثبت 176 اثر در مجموع دو نیروی یگان حفاظت داریم که یک نیرو مختص حفاظت از قنات جهانی قصبه و یک نیروی برای کل آثار شهرستان که به دلیل همین کمبود نیروی انسانی در حوزه حفاظت برخی آثار ممکن است بازدید نشود.