خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 13 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

بازپس گیری ۱۰۳ ملک شهرداری/ عدم اجرای ۶۲ هزار رأی کمیسیون ماده صد

مهر | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 10:50
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران گفت: از ۳۰ سال پیش تا به امروز ۶۲ هزار رای ماده ۱۰۰ اجرا نشده داریم.
شهرداري،تهران،املاك،گودرزي،بازرسي،رئيس،سازمان،ماده،كميسيون،ش ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، داوود گودرزی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران درباره موضوع ادغام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با یک شرکت دیگر در شهرداری گفت: از دید تحولی در ساختار شهرداری تهران چند مجموعه با عملکرد موازی وجود دارد که تمامی آنها متولی سالم سازی هوا هستند.
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران افزود: مجموعه معاینه فنی، اداره محیط زیست و شرکت کنترل کیفیت هوا از جمله مجموعه‌های شهرداری تهران هستند که به دلیل پراکندگی حیطه خدمت پیشنهاد تجمیع ظرفیت‌ها مطرح شد تا به این روش یک متولی در این حوزه باشد که بتواند پاسخگوی مردم نیز باشد.
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران درباره اقدامات انجام شده برای بازگرداندن املاک واگذار شده شهرداری به غیر ادامه داد: بازگرداندن املاک و دارایی‌هایی شهرداری اقدامی است که از ابتدای فعالیت خود در شهرداری به شکل جدی آن را در دستور کار قرار دادیم.
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که ارزش املاک بازپس گرفته شده شهرداری چه مبلغی است؟
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران افزود: هنوز سابقه فردی که این اقدام را کرده است احصا نشده اما ما در برخورد با فساد در شهرداری مماشات نداریم و تا فرایند دقیق طی نشود، مجوزهای مربوطه نیز صادر نمی‌شود، زیرا عملکرد ما طبق مر قانون است.
وی با تأکید بر این موضوع که درآمدهای پایدار شهرداری باید مورد بررسی قرار بگیرد تا شهرداری دنبال درآمد از محل تخلف ساختمانی نباشد، گفت: دنیایی از ثروت در شهر تهران وجود دارد و اگر به ظرفیت‌ها درست نگاه شود، بدهی‌های شهرداری به بانک‌ها را می‌توان به شکل دیگر پرداخت کرد و از این رو می‌گوئیم روند ماده ۱۰۰ نیازمند اصلاح است و برای آن نیز طرح داریم.
وی بیان کرد: در این کمیسیون بر روی مناطق ۱۸ و ۱۹ بررسی انجام شده است که بتوان رونق را با تدابیری به آن برگرداند، زیرا با این اقدام فاصله شمال شهر و جنوب شهر کم می‌شود.
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران در تشریح روند انتصابات افزود: انتصاب ۹۶ درصد از داخل و بدنه شهرداری بوده است و در انتصاب ۷۰ درصد معاونان و رؤسای سازمان‌ها نیز به همین شکل عمل شد و باید تأکید کنم ما در این دوره مدیریت شهری کمترین نیرو را از خارج از شهرداری به بدنه تزریق کردیم.