خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

در چهارمین از جشنواره تئاتر فجر چه گذشت؟ / ماجرای یک دعوت ویژه، اما ناخوانده!- اخبار سینما و تئاتر - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 10:18
8 نمایش در بخش صحنه ای و 7 نمایش در بخش خیابانی در چهارمین روز جشنواره تئاتر فجر روی صحنه رفتند. یک اتفاق ویژه در نمایش «لیلی و مجنون» توجه حاضران را به خود جلب کرد.
نمايش،كارگرداني،رسول،كاوه،بهنام،تئاتر،خياباني،داستان،جشنواره ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، در چهارمین روز از جشنواره تئاتر فجر، 8 نمایش در بخش صحنه‌ای و 7 نمایش در بخش خیابانی اجرا شدند.
در بخش صحنه‌ای، نمایش‌های «ایرانیان» به کارگردانی رضا صابری از مشهد مقدس، «داستان اسف‌انگیز» به نویسندگی و کارگردانی غلامحسین دولت‌آبادی، «خاکستری» به نویسندگی و کارگردانی پریا امینی از شهرکرد، «نذر عباس» اثری از محمد یزدی از ملارد، «نقطه صفر مرزی» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا عبادیانی از شاهرود، «جاودانگی» به کارگردانی محسن جاور از یزد، «مامور خیابان نود و دو» به کارگردانی میثم زندی از نوشهر و «گل‌های قرآنی» به نویسندگی و کارگردانی علی زیستی از کرمانشاه در مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج، تئاتر مولوی، تماشاخانه ایرانشهر و تالار حافظ روی صحنه می‌روند.
خبری از روابط عمومی جشنواره تئاتر فجر منتشر شد که در نوع خود اتفاق ویژه‌ای به شمار می‌رفت.
گویی شرایط مهیا شده بود تا دریابیم خیلی وقت‌ها، تئاتر خودِ زندگی است.
بهنام کاوه، کارگردان نمایش خیابانی «لیلی و مجنون» درباره تعامل هنرمند تئاتر و مخاطب و ازاین‌دست اتفاقات در اجراهای خیابانی توضیح داد: چند وقتی است که من درباره این نمایش و سوژه آن فکر می‌کردم.
کاوه جشنواره فجر را از بزرگ‌ترین جشنواره‌های ایران دانست و گفت: این جشنواره کامل‌کننده تمام جشنواره‌هاست، وقتی کاری تولید می‌شود و به جشنواره فجر وارد می‌شود نسبت به دیگر جشنواره‌ها یک دیدگاه حرفه‌ای بودن نسبت به اجراها وجود دارد و این موضوع باعث می‌شود شما خود را در این جشنواره محک بزنید.
چهل‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از 25 دی تا 11 بهمن 1401 به دبیری کوروش زارعی در تهران در حال برگزاری است.