خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

با تقویت جایگاه شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی به دنبال جبران عقب ماندگی ها هستیم- اخبار ادبیات و نشر - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 10:17
وزیر ارشاد با اشاره به عدم توجه لازم به پاسداشت زبان فارسی در مواردی چون تابلوهای شهری و اسامی اقلام و کالاها گفت: دبیرخانه شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی باید تقویت شود تا به این تخلفات با قدرت بیشتری رسیدگی شود.
فارسي،زبان،پاسداشت،فرهنگ،اقدامات،توجه،اسامي،هماهنگي،حوزه،انت ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم‌، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز سه‌شنبه، چهارم بهمن ماه در نشست شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب و ایام پیروزی انقلاب اسلامی، با اشاره به تأکید ویژه مقام معظم رهبری بر پاسداشت زبان فارسی و ضمن یادآوری هجمه دویست ساله فرهنگ غرب به فرهنگ ایرانی اسلامی گفت: هجوم فرهنگ و رسوم غربی به کشور، زبان فارسی را نیز دچار آسیب‌های فراوان کرده که علی رغم اقدامات صورت گرفته، وضعیت فعلی قابل قبول نیست؛ از این رو دستگاه‌های حاکمیتی باید پیشتر و بیشتر از سایر نهادها به اجرای قوانین پاسداشت زبان فارسی اهتمام بورزند.
اسماعیلی اقدامات رسانه ملی در پاسداشت زبان فارسی را ارزشمند دانست و گفت: امیدواریم توجه به پاسداشت زبان فارسی در بخش‌های بیشتری از برنامه‌های صدا و سیما از جمله حوزه تبلیغات بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
وزیر فرهنگ همچنین از وزارت صمت به خاطر انتخاب نام فارسی برای خودروها تقدیر کرد و ابراز امیدواری کرد با حمایت و همکاری همه نهادها مسیر پاسداشت زبان فارسی با سرعت و قدرت بیشتر تداوم پیدا کند.
در این نشست محمود شالویی دبیر کارگروه دائمی شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی و نمایندگان نهادهای عضو شورا، گزارش‌هایی از اقدامات صورت گرفته ارائه کردند.