خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 16 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

همه چیز درباره سه فیلم حوزه هنری در «فجر ۴۱»/ سوژه «خانواده» است

مهر | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 10:17
مدیر مرکز تولیدات سینمایی سوره در آستانه اعلام فهرست نهایی آثار راه‌یافته به بخش سودای سیمرغ چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به تشریح سه فیلم این مرکز در جشنواره امسال پرداخت.
فيلم،سينمايي،هنري،سوره،جشنواره،توليد،حضرت،پروژه،حوزه،همكاري، ...

خلاصه خبر

محمد ساسان، مدیر مرکز تولیدات سینمایی سوره در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آثار این مجموعه در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر بیان کرد: سازمان سینمایی سوره برای حضور در این دوره از جشنواره فیلم فجر، از مدت‌ها قبل چند اثر سینمایی را در قالب برنامه‌ریزی برای تداوم و حمایت از جریان تولید در دستور کار قرار داده بود.
ساسان ادامه داد: فیلم «عطرآلود» همانطور که پیش‌تر هم اطلاع‌رسانی شده بود، یکی از اولین پروژه‌های سینمایی ما در سال جدید بود که طراحی داستان و فیلمنامه آن مربوط به اواخر سال گذشته می‌شود و اوایل امسال تولید آن کلید خورد.
وی افزود: این فیلم روایتی از رنج، ترس و وجدان انسانی در مواجهه با مرگ است و قصه آن هم در بستر یک خانواده روایت می‌شود.
یک زوج جوان که به شغل عطرسازی مشغول هستند، در مسیر زندگی عاشقانه خود با چالش بزرگی مواجه می‌شوند.
وی ادامه داد: مضمون این فیلم هم بر مدار تلاش یک خانواده برای جلوگیری از فروپاشی شکل گرفته است.
بازیگران این فیلم نیز مارال بنی‌آدم، جواد قامتی و روح‌الله زمانی هستند و قصه آن در فضایی خارج از پایتخت در ارومیه روایت می‌شود.
در فیلم «نوردخت» شاهد یک همکاری استراتژیک مهم از سوی کشور عراق و مشخصاً تولیت آستان حضرت عباس (ع) و تولیت حرم حضرت معصومه (س) در ایران با حوزه هنری بودیم که می‌توان زمینه همکاری هنری منطقه‌ای را در بلندمدت فراهم کند
در این پروژه شاهد یک همکاری استراتژیک مهم از سوی کشور عراق و مشخصاً تولیت آستان حضرت عباس (ع) و تولیت حرم حضرت معصومه (س) در ایران با حوزه هنری بودیم که می‌توان زمینه همکاری هنری منطقه‌ای را در بلندمدت فراهم کند.