خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

رایزنی سه ساعته اعضای دولت و نمایندگان مجلس برای کاهش مشکلات مردم

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 10:07
زاهدان- معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برنامه‌های دولت سیزدهم در راستای توسعه سیستان و بلوچستان تاکید کرد: تمام تصمیمات اتخاذ شده در این سفر تا مرحله اجرا و نهایی شدن پیگیری می شود.
استان،آب،سوخت،انتقال،سيستان،مشكلات،نفت،افزايش،بلوچستان،مايع، ...

خلاصه خبر

علی اکبر محرابیان با بیان اینکه اقدامات وزارت نیرو در سیستان و بلوچستان و در حوزه آب در تاریخ کشور بی نظیر است، بر تسریع اجرایی شدن طرح‌های اضطراری تأمین آب استان تاکید کرد و گفت: با اختصاص اعتبارات لازم می‌توانیم تا ۳ سال آینده بخش بزرگی از مشکلات آب این استان را حل کنیم.
وزیر نیرو گزارشی از وضعیت کلی منابع آب استان و نقشه شهرها و مناطق دارای تنش آبی، حجم آب فعلی سدهای مخزنی استان، چگونگی تأمین آب شرب شهر زاهدان و مخازن چاه نیمه‌ها و اقدامات انجام شده در زمینه حقابه هیرمند ارائه کرد و بر این اساس به تشریح برخی از برنامه‌های این وزارتخانه برای تأمین آب شرب منطقه سیستان و شهر زاهدان شامل طرح‌های اضطراری، میان مدت و بلند مدت، جهاد آبرسانی و رفع تنش آبی از ۱۷۵۱ روستا، چگونگی پیشرفت پروژه‌های انتقال آب از دریا و استخراج آب‌های ژرف و زیرزمینی، اجاره و تملیک چاه‌ها، انتقال آب از دشت‌های این استان به زاهدان و دیگر شهرها و ساخت سدهای جدید به منظور جلوگیری از هدررفت آب‌های سطحی پرداخت.
در پایان این جلسه نیز نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی دغدغه‌ها، راهکارها و مشکلات این استان از قبیل تبعات خشکی رود هیرمند، راهکارهای اشتغالزایی در استان، مشکلات آب و انرژی، لزوم اختصاص سهمیه‌های جدید سوخت به مردم، راهکارهای مقابله با قاچاق سوخت، پیگیری دریافت حقابه هیرمند و بهسازی و نوسازی جاده‌های استان را مطرح کردند.