خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

به دنبال جبران عقب ماندگی ها در پاسداشت زبان فارسی هستیم

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 10:07
اسماعیلی گفت: ساختار دبیرخانه شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی باید تقویت شود تا در رسیدگی به تخلفات با قدرت بیشتر وارد میدان شود.
فارسي،زبان،پاسداشت،فرهنگ،اقدامات،توجه،اسامي،هماهنگي،حوزه،انت ...

خلاصه خبر

محمدمهدی اسماعیلی سه شنبه چهارم بهمن ماه در نشست شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب و ایام پیروزی انقلاب اسلامی، با اشاره به تاکید ویژه مقام معظم رهبری بر پاسداشت زبان فارسی و ضمن یادآوری هجمه دویست ساله فرهنگ غرب به فرهنگ ایرانی اسلامی گفت: هجوم فرهنگ و رسوم غربی به کشور، زبان فارسی را نیز دچار آسیب‌های فراوان کرده که علی رغم اقدامات صورت گرفته، وضعیت فعلی قابل قبول نیست؛ از این رو دستگاه‌های حاکمیتی باید پیشتر و بیشتر از سایر نهاد‌ها به اجرای قوانین پاسداشت زبان فارسی اهتمام بورزند.
اسماعیلی اقدامات رسانه ملی در پاسداشت زبان فارسی را ارزشمند دانست و گفت: امیدواریم توجه به پاسداشت زبان فارسی در بخش‌های بیشتری از برنامه‌های صدا و سیما از جمله حوزه تبلیغات بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
گفتنی است در این نشست محمود شالویی دبیر کارگروه دائمی شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی و نمایندگان نهاد‌های عضو شورا، گزارش‌هایی از اقدامات صورت گرفته ارائه کردند.