سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از احترام به علماء تا ولایتمداری مردم؛ سیره زندگی امام هادی(ع)

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 10:07
یک سخنران مذهبی، درمورد سیره زندگی امام هادی(ع) و تأکید ایشان مبنی بر احترام به علماء و ولایتمداری توضیحاتی داد.
امام،هادي،متوكل،امامت،زيارت،حضرت،عسكري،رفيعي،سخنران،الاسلام، ...

خلاصه خبر

حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، سخنران مذهبی، درمورد سیره رفتاری امام هادی (ع) بیان کرد: امام جواد (ع)، پدر امام هادی (ع) وقتی به شهادت رسیدند جوان‌ترین امام بودند و چند فرزند داشتند که یکی از آن‌ها امام هادی (ع) در سن حدود ۸-۷ ساله بودند و کُرسی امامت به ایشان واگذار شد و با توجه به این که امام جواد (ع) هم در کودکی به امامت رسیدند، تا حدی، پذیرش این موضوع برای مردم سخت بود و طول کشید تا این موضوع مهم در میان مردم مورد پذیرش قرار بگیرد.
حجت الاسلام رفیعی ادامه داد: امام هادی (ع) در سال ۲۵۴ به شهادت رسیدند و جایی که مزار امام (ع) است، امام هادی (ع) با خانواده بزرگوارشان زندگی می‌کردند و به همین دلیل، مزار خواهرشان حکیمه خاتون، دختر امام جواد (ع) هم در این جا قرار دارد و سپس، امام حسن عسکری (ع) و نرجس خاتون، مادر امام زمان (عج) به خاک سپرده شدند و تولد حضرت مهدی (عج) نیز در این جا بوده است.
حجت الاسلام رفیعی افزود: وقتی امام هادی (ع) از مدینه آمدند، امام عسکری(ع) کوچک بودند و درمورد امام هادی (ع) نکات زیادی قابل توجه است که به چند مورد اشاره می‌کنم.
امام هادی (ع)، دهمین امام بودند و به همین دلیل، باید مسیری را برای شیعه تعیین می‌کردند؛ به طوری که اگر شیعه با فقدان حضوری امام (ع) مواجه شد دچار مشکلاتی نشوند.