خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

ایجاد ٢١ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در مناطق محروم

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 10:06
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: باید به سمت توسعه مراکز پژوهشی و کار آفرینی پیش برویم.
دانش،آموزان،آموزش،پژوهشي،پژوهش،پرورش،كاظمي،تقويت،علمي،كشور،م ...

خلاصه خبر

صبح امروز اختتامیه استانی سومین جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سرا‌های دانش آموزی شهر تهران (آئین تقدیر و تکریم از دانش آموزان برگزیده پژوهش سرا‌های دانش آموزی) با هدف حمایت از دانش آموزان پژوهنده و ترویج فرهنگ و پژوهندگی در میان دانش آموزان؛ با حضور مهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کریمیان؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و مدیران مناطق و رؤسای پژوهش‌سرا‌ها و دانش آموزان مناطق نوزده گانه شهر تهران در اداره آموزش و پرورش منطقه ۵ برگزار شد.
در این مراسم مهدی کاظمی؛ معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن تبریک ایام ماه مبارک رجب و میلاد امام محمد باقر (ع) که شکافنده علم بودند، مصادف شدن این همایش علمی پژوهشی را ارزشمند برشمرد و خطاب به دانش آموزان برتر و نخبه شهر تهران گفت: تقویت نوآوری در دانش آموزان از اولویت‌های نظام تعلیم و تربیت است و در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز بر موضوع پژوهش محوری تاکید فراوان شده است.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ٢١ پژوهش‌سرا در مناطق محروم سطح کشور ایجاد شده است افزود: باید زمینه سازی ایجاد پژوهش‌سرا‌های بیشتر را برای کشف استعداد‌های علمی و پژوهشی همه دانش آموزان داشته باشیم و تفکر خلاق را نیز با ایجاد خانه‌های خلاق افزایش دهیم.