خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

امام جمعه زاهدان: فرقه های انحرافی حاصل عدم فهم صحیح مبلغین از دین است- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 09:56
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در طول تاریخ اسلام جامعه اسلامی با فرقه های انحرافی مختلفی مواجه بوده که توسط مبلغین منحرف شدند و یکی از نمونه های این انحرافات داعش است که تفکر تکفیری همراه با خشونت دارد.
تبليغ،حضرت،بينش،معارف،ابراهيم،اعتقادي،خداوند،اهل،ديني،دين،در ...

خلاصه خبر

وی عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های حضرت ابراهیم(ع) که در جای جای قرآن از آن یاد می‌شود توجه ویژه ایشان به نسل‌شان بود و به درگاه خداوند متعال برای آن‌ها دعا می‌کرد و اینجا بود که مدال افتخار را از خداوند می‌گیرد و خداوند در پاسخ به سوال حضرت ابراهیم(ع) که مطرح کرده بود آیا نسل من هم امام خواهند بود؟
بیان کرد «لا ینال عهدی الظّالمین» عهد من به ستمگران نمی‌رسد، یعنی در نسل تو اگر کسی باشد که اهل ظلم و ستم باشد، عهد من به او نخواهد رسید.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: دشمنان حضرت ابراهیم(ع) را تهدید به سوزاندن در آتش کردند، اما او از دعوت خود پا پس نکشید و حتی در روایات نقل شده هنگامی که او را در آتش گذاشتند جبرئیل به حضرت ابراهیم(ع) گفت آیا حاجتی داری و حضرت در پاسخ عنوان کرد "از تو حاجتی ندارم و خداوند خود نظاره‌گر است" و چنین عملکردی نشانگر عمق توحید ایشان بود.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: در طول تاریخ اسلام جامعه اسلامی با فرقه‌های انحرافی مختلفی مواجه بوده که توسط مبلغین منحرف شدند و یکی از نمونه‌های این انحرافات، داعش است که تفکر تکفیری همراه با خشونت دارد.