خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

بررسی دلایل تاخیر در ترخیص بیماران/ تیم پزشکی ۳۶ درصد دخیل است

مهر | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 09:56
معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، در خصوص دلایل تأخیر در فرآیند صدور صورتحساب و تأثیر آن بر ترخیص بیماران داشت، گفت: ۳۶ درصد عوامل مربوط به عملکرد تیم پزشکی است.
اورژانس،مجتمع،بيماران،بيمار،دستياران،ترخيص،رزيدنت،درمان،درما ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، در نشست معاون درمان و دستیاران ارشد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) راهکارهای بهبود فرآیند ترخیص بیمار از اورژانس و بستری در بخش مربوطه بررسی شد.
معاون درمان مجتمع در تبیین اهداف این نشست خطاب به دستیاران گفت: شما در دل کار هستید و به‌تمامی مشکلات از نزدیک واقفید.
قبول کنید بار اورژانس را نباید تنها رزیدنت سال یک بر دوش بکشد.
قبول کنید بار اورژانس را نباید تنها رزیدنت سال یک بر دوش بکشد.
اورندی در پیشنهادهایی برای تسریع ترخیص بیماران از اورژانس و انتقال به بخش مربوطه به دستیاران توصیه کرد: شما دستیاران ارشد و رزیدنت‌های سال بالا، رزیدنت‌های سال یک را در اورژانس به ویژه در شیفت‌های عصر و شب تنها نگذارید.
همراهی شما با آنها در تعیین تکلیف بیماران اورژانس، کمک به حل مشکل اساسی شلوغی اورژانس است.
وی افزود: در عین‌حال، استفاده از ظرفیت درمانگاه پزشک عمومی، حضور فلوهای رشته‌های دارای پروسیجر در اورژانس، ویزیت اساتید در اورژانس و انتقال سریع بیمار به بخش و پیگیری سایر امور درمانی بیمار در بخش مربوطه از دیگر نکاتی است که توجه به آن از سوی درمانگران می‌تواند معضلات خروجی اورژانس را تا میزان قابل‌توجهی کاهش دهد.
به علاوه بر بالین بیمار بدحال چه در بخش اورژانس چه در هنگام انتقال به بخش یک پزشک و یک پرستار باید مثل پروانه حضور داشته باشند و او را مدام رصد کنند.