خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 12 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

تعیین عوامل آلودگی هوای قزوین درگیر کمبود اعتبار- اخبار قزوین - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 09:56
با وجود گذشت بیش از 2 سال از دستور معاونت عمرانی استانداری به اداره کل محیط زیست هنوز مطالعه دقیقی درباره نقش عوامل مختلف در آلودگی هوای قزوین صورت نگرفته و انجام این مطالعه درگیر کمبود اعتبار و بودجه است.
قزوين،هواي،آلودگي،هوا،استان،ناسالم،نيروگاه،شهرستان،نقش،شهر،ر ...

خلاصه خبر

معاون محیط زیست استان قزوین با اشاره به تعداد روزهایی که هوای 3 شهرستان آبیک، قزوین و البرز ناسالم بوده گفت: در 310 روزی که از سال 1401 گذشته در شهرستان آبیک 47 روز هوا ناسالم برای همه گروه‌ها و 66 روز هم ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.
یعنی هوای شهرستان آبیک در 36.5 درصد از ایام یعنی 113 روز شرایط ناسالم داشته است.
میرزاحسینی افزود: همچنین از ابتدای امسال تاکنون هوای شهرستان قزوین 39 روز برای همه‌ گروه‌ها ناسالم و 85 روز برای گروه‌های حساس ناسالم بوده است.
بنابراین هوای شهرستان قزوین در سال جاری 124 روز شرایط ناسالم داشته که معادل 40 درصد کل روزهای سال است.
وی ادامه داد: هوای شهرستان البرز هم در 26 روز ناسالم برای همه گروه‌ها و 51 روز برای گروه‌های حساس ناسالم بوده است.
بنابرایان هوای این شهرستان هم در 77 روز سال یعنی معادل 25 درصد روزهای سال ناسالم بوده است.
عضو ستاد مدیریت بحران استان قزوین با اشاره به آخرین وضعیت آلودگی هوا در استان قزوین تصریح کرد: در حال حاضر شاخص آلودگی هوا در شهر قزوین 159 پی‌پی‌ام و در آبیک و الوند 152 پی‌پی‌ام است و هر 3 شهر صنعتی استان قزوین در وضعیت قرمز و ناسالم قرار دارند و به همین خاطر فعالیت در فضای باز بدون استفاده از ماسک عواقب جدی به همراه دارد.
قزوین به معایب تهران دچار شده است
رضا طاهرخانی ادامه داد: زمانی دلخوشی ما این بود که با وجود امکانات کمتر نسبت به پایتخت هوای بهتری از تهران داریم، اما امروز که هوای قزوین هم مانند تهران آلوده و تنفس در آن سخت شده، نمی‌دانیم باید به چه چیز این شهر دلخوش کنیم.
در واقع امروز قزوین معایب تهران مثل ترافیک و آلودگی هوا را دارد و مزایای تهران مانند موقعیت شغلی و امکانات فرهنگی را ندارد.