خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

9000 میلیارد تومان ارزش املاک بازپس گرفته شده در دوره فعلی مدیریت شهری پایتخت- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 09:55
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران گفت: 9000 میلیارد تومان ارزش املاک بازپس گرفته شده در این دوره از مدیریت شهری پایتخت است.
شهرداري،تهران،املاك،ماده،كميسيون،شهري،گودرزي،بازرسي،مديريت،ش ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، داوود گودرزی؛ رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران درباره ادغام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: از دید تحولی در ساختار شهرداری تهران چند مجموعه با عملکرد موازی وجود دارد که تمامی آنها متولی سالم‌سازی هوا هستند.
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران تاکید کرد: پیشنهاد ادغام مجموعه‌ها هنوز در حال بررسی و اگر موضوعی مطرح شده پیرامون همین بررسی است و پس از بررسی در شورای اداری مطرح می‌شود.
گودرزی با بیان این مطلب که برای شناسایی املاک سامانه جامع املاک احیا و فراخوان‌هایی نیز داده شد، ادامه داد: به واسطه گستردگی شهرداری، معاملات و تهاتر در شهر، داده‌های درستی در بخش املاک از دوره پیشین مدیریت شهری در اختیار ما قرار نگرفت و به همین دلیل ما به سمت شفاف‌سازی در این بخش حرکت کردیم تا ببینیم املاک و دارایی متعلق به شهر کجا قرار دارد و در اختیار چه کسانی است.
این مقام مسئول با تاکید بر این مطلب که در این مسیر به املاک و اموالی رسیدیم که در اختیار افراد غیر بود و 103 ملک نیز تا به امروز برگردانده شده است، گفت: تعداد کل املاک واگذار شده و در اختیار غیر به دلیل نبود اطلاعات آنها موجود نیست و در این مسیر نیز شهروندان می‌توانند از طریق سامانه 137 گزارشات خود را اعلام کنند.
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران در تشریح جزییات پرونده شیان و تصرف اراضی ملی ادامه داد: در دوره گذشته مدیریت شهری تهران یکی از مدیران سابق شهرداری به شکل شراکتی زمینی را تصاحب و برای آن سند تک برگ دریافت می‌کند و پس از آن پروانه ساختمانی صادر می‌شود.
گودرزی با تأکید بر این موضوع که درآمدهای پایدار شهرداری باید مورد بررسی قرار بگیرد تا شهرداری دنبال درآمد از محل تخلف ساختمانی نباشد، گفت: دنیایی از ثروت در شهر تهران وجود دارد و اگر به ظرفیت‌ها درست نگاه شود، بدهی‌های شهرداری به بانک‌ها را می‌توان به شکل دیگر پرداخت کرد و از این رو می‌گوییم روند ماده 100 نیازمند اصلاح است و برای آن نیز طرح داریم.
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران بیان کرد: در این کمیسیون بر روی مناطق 18 و 19 بررسی انجام شده است که بتوان رونق را با تدابیری به آن برگرداند، زیرا با این اقدام فاصله شمال شهر و جنوب شهر کم می‌شود.